В низці областей українці помітили спалах метеору (відео)
Джерело: Букви
В ночі 1 травня в небі над Україною помітили потужний спалах. Явище помітили на Київщині, Харківщині, Полтавщині, Дніпропетровщині та Запоріжжі.
Користувачі соцмереж припустили, що це був метеор й поширили відео спалаху.
Астроном Михайло Лашко підтвердив, що спалахи мають метеорну природу.
“Саме в кінці квітня — на початку травня Земля проходить через два метеорних потоки — Іриди і Ета-Аквариди. Імовірніше за все, цей метеор, або суперболід, як його ще називають, був з метеорного потоку Ета-Аквариди. Сам потік був породжений кометою Алея”, — зазначив астроном.
Він додав, що комета під час руху навколо Сонця втрачає свої частинки — камінці, пил — і очевидно в цьому випадку така часточка залетіла в атмосферу над Україною і там згоріла.
Довідка: Метеори — це невеликі небесні тіла, які зазвичай складаються з кам’янистих або металевих уламків. Коли вони влітають в атмосферу Землі, то нагріваються та горять, утворюючи спалахи, які люди часто називають метеорами. Більшість метеорів дуже маленькі та згорають до того, як досягають поверхні Землі. Їхні полум’яні сліди можна побачити в нічному небі.
- Астрономи виявили другу за величиною чорну діру Gaia BH3, маса якої приблизно в 33 рази більша за масу Сонця.
- Міжнародній групі астрономів вдалося виявити найдавнішу чорну діру у Всесвіті з усіх відомих на сьогодні.
Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.