В оборонному бюджеті США спікер Конгресу вирішив зберегти 300 млн доларів для України
Джерело: The Hill
Спікер Палати представників, республіканець Кевін Маккарті попри свою попередню заяву наголосив, що у законопроєкті про фінансування Пентагону він залишить допомогу Україні. Йдеться про суму у 300 млн доларів.
Він планував вилучили ці гроші через опозицію з боку депутата Марджорі Тейлор Грін. Утім він змінив думку, оскільки наступного тижня у США планують ухвалити проєкт закону щодо фінансування Державного департаменту і закордонні операції. Річ у тім, що він теж містить гроші для Києва.
За його словами, вилучили допомогу з цих бюджетів “стає дедалі важче”, тому він вирішив залишити гроші для Києва в обох бюджетах.
Палата представників має наступного тижня провести єдине процедурне голосування щодо чотирьох законопроєктів.
“Це не розв’язує проблему, бо в одному з них є деякі питання, пов’язані з Україною”, — сказав Маккарті щодо вилучення допомоги Україні із законопроєкту про асигнування для Пентагону. “Це стало надто складно зробити, тому ми залишаємо її в ньому”.
300 млн доларів передбачено у програмі “Допомога Україні в забезпеченні безпеки”, яка працює з 2014 року.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.