В Одесі ліквідували агентурну групу ФСБ, до складу якої входило двоє військових

Джерело: Служба безпеки України

Співробітники СБУ знешкодили в Одесі агентурну групу ФСБ РФ, до якої входили двоє військових та їхня спільниця.

Встановлено, що за завдання ворога, учасники групи повинні були шукати розташування систем ППО, які захищають місто.

Для виконання завдання, агенти регулярно об’їжджали місто та його околиці.

У разі виявлення “потрібних” об’єктів – приховано фотографували їх та позначали відповідні геолокації на гугл-картах.

Іншим завданням агентів було встановлення бездротових магнітних камер на території морського порту Одеса.

Для конспірації ворожі агенти використовували послуги таксі, а їхня спільниця маскувала зовнішність, постійно змінюючи перуки.

СБУ поетапно документувала всі факти розвідувально-підривної діяльності агресора і затримала резидента агентурної групи ФСБ та його спільника, коли вони фотографували військовий об’єкт.

Ще одного учасника ворожого осередку – місцеву жительку, затримали в її власному помешканні після того, як вона зробила дорозвідку поблизу потенційної цілі.

Також СБУ провела комплексні заходи для убезпечення локацій українських військ.

Під час обшуків у затриманих вилучено мобільні телефони, які вони окремо придбали та користувались винятково для комунікації з ФСБ.

Слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена організованою групою в умовах воєнного стану).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення.

  • Служба безпеки України викрила групу осіб, яка планувала провокації в Києві 30 червня, включаючи захоплення Верховної Ради. Групу т.з. “активістів” очолював співзасновник громадської організації, відомої своїми антиукраїнськими акціями з 2015 року.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.