В Одесі під час аварійних робіт знищили 120-річний маєток Гавсевича: замовнику та підряднику оголошено про підозру

Джерело: Офіс генерального прокурора

Правоохоронці повідомили про підозру замовнику та підряднику, які під час аварійних робіт знищили 120-річний маєток Гавсевича в Одесі, який є пам’яткою архітектури.

Приморська окружна прокуратура Одеси повідомила про підозру в умисному знищенні, руйнуванні та пошкодженні об’єктів культурної спадщини чи їх частин (ч. 5 ст. 298 КК України) власнику особняка Гавсевича та керівнику підприємства-підрядника.

Як встановило слідство, власник особняка спільно з підрядником без відповідного дозволу провели будівельні роботи з демонтажу огороджуючих та несучих конструкцій будівлі.

Їхні дії призвели до руйнування об’єкта культурної спадщини, зокрема її конструктивних та архітектурно-художніх елементів інтер’єру приміщень.

Зараз вирішуються питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Триває досудове розслідування.

Довідка: відповідно до наказу Міністерства культури та туризму України від 16.06.2007, будівлю за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморська, 1 – “Особняк Гавсевича” (архітектор Гальперсон С.С.), яка побудована у 1903 році, визнано пам’яткою архітектури і містобудування місцевого значення та взято під охорону держави.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.

Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.

В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже.