В Одесі вчителька історії України вела уроки російською і просувала антиукраїнські наративи
Джерело: Ярослава Вітко-Присяжнюк/Facebook, Думська
В Одесі вчителька історії України вела уроки російською і розповсюджувала антиукраїнські наративи. Вона звільнилась того ж дня, як розпочалась перевірка.
Представниця Уповноваженого із захисту державної мови на півдні Ярослава Вітко-Присяжнюк не може назвати номер школи, де ставалося порушення, адже досі триває службова перевірка.
На викладачку поскаржилися учні і як доказ показали запис майже всього уроку – понад 35 хвилин. Завдяки цьому спеціалісти змогли проаналізувати слова вчительки так, щоб це не можна було назвати “вирваним з контексту”.
“Вчителька протягом уроку не сказала жодного слова державною мовою. І те, що вона дітям говорила, це якби сприймати інформацію поверхнево, вирвати конкретний уривок, то важко щось таке зафіксувати. Але якщо вже аналізувати весь урок цілісно, то там наративи щось на кшталт того, що українську ідентичність створила Австро-Угорська імперія, про те, як українці зустрічали російську армію на переломі 19-20 століть із хлібом і сіллю”, – наголосила Ярослава Вітко-Присяжнюк.
Хоча вчителька звільнилась одразу, як почалась перевірка, це не звільняє її від адміністративної відповідальності. Жінці може загрожувати штраф до п’яти тисяч гривень.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.
- Очільниця МЗС Латвії Байба Браже поділилась історією поїздки на таксі, водій якого не знав латиської мови і розмовляв лише російською. З’ясувалось, що водій родом з України.
- Згідно з дослідженням Work.ua, на українському ринку праці спостерігається зростання використання української мови, тоді як російська майже не зустрічається у текстах резюме та вакансій.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що наклав штраф на таксиста у Києві, що відмовився обслуговувати пасажирок українською.
В Івано-Франківській області двоє українців отримали 15 років ув’язнення за участь у терористичній організації та державну зраду. Суд також призначив їм конфіскацію майна.
ChatGPT, який надає доступ до новин через інтернет-пошук, почав пропонувати росіянам інформацію з підконтрольних Кремлю російських медіа.
Правоохоронці виявили, що посадовець придбав нерухомість і транспортні засоби на суму близько 55 млн грн, що значно перевищує його законно отримані доходи. Фігуранту справи загрожує до 10 років ув’язнення.
У грудні 2024 року КМІС оприлюднив результати опитування щодо ставлення українців до створення Уряду національної єдності та потенційних кандидатів на його очільника. Згідно з даними, 47% українців підтримують ідею широкої коаліції патріотичних сил у парламенті та поза ним. Негативно до цієї ініціативи ставляться лише 10%, а нейтрально – 37%.
Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США завершило розробку нових стандартів, яким повинні відповідати продукти, щоб отримати позначку «здорові».