В Одесі затримали сина Гринкевича при спробі виїхати за кордон
Джерело: очільник ОГП Андрій Костін на брифінгу в медіацентрі “Україна-Укрінформ”
22 січня в Одесі затримали Романа Гринкевича — сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, котрий є фігурантом справи про закупівлі Міністерства оборони.
“Хочу повідомити важливу новину. Всі пам’ятають нещодавню резонансну справу, в якій львівському бізнесмену та його спільникам повідомлено про підозру щодо поставок неякісного одягу для ЗСУ на один млрд гривень”, — сказав Костін.
За його словами, вже четверо фігурантів перебували під вартою, а п’ятого сьогодні вранці було затримано в Одесі при спробі організації перетину державного кордону.
“П’ятий був оголошений у розшук”, — сказав він.
Він не зазначив, чи йдеться саме про Гринкевича, утім під час брифінгу голова Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов уточнив в цю інформацію.
“Сьогодні о 7 годині ранку, на підставі ухвали суду, в Одесі затримано Романа Гринкевича, який ухилився від органів досудового розслідування”, — розповів посадовець.
Сухачов підкреслив, що працівники ДБР встановили місцеперебування чоловіка в результаті комплексу оперативно-слідчих дій. За інформацією ДБР, син львівського бізнесмена намагався домовитись щодо незаконного перетину державного кордону України. Його метою було сховатися від правоохоронних органів України в одній із країн ЄС.
Сьогодні, 22 січня, затриманому мають обрати запобіжний захід. За словами Костіна, орієнтовно Роман Гринкевич виїхав до Одеси 17 січня. Його було оголошено в розшук 18 січня, а днем пізніше за клопотанням прокурорів суд надав дозвіл на його затримання.
Корупційний скандал з родиною Гринкевич. Що відомо?
Бізнесмен Ігор Гринкевич був чи не найбільшим постачальником українського Міністерства оборони. Наприкінці грудня його затримали за спробу підкупу одного з керівників Державного бюро розслідувань, якому він намагався дати хабар розміром 500 000 доларів.
За інформацією правоохоронних органів, Ігор Гринкевич за допомогою хабаря намагався повернути майно, вилучене з підконтрольних йому компаній у межах розслідування кримінальної справи.
Мовиться про кримінальну справу, відкриту кілька місяців тому за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних Сил України, які і мав постачати Гринкевич: 23 його компанії виграли тендери Міноборони на загальну суму 1,5 мільярда гривень.
30 грудня Печерський райсуд Києва відправив Гринкевича під варту з можливістю застави у понад 429 мільйонів гривень. Заставу бізнесмен на цей час не вніс.
Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Стаття передбачає до 8-ми років ув’язнення.
- Роман Гринкевич – син львівського бізнесмена Ігора Гринкевича, який є фігурантом корупційного скандалу у Міноборони – 10 січня прокоментував ситуацію щодо свого батька.
- Арештовано майно сім’ї та підконтрольних компаній львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який є фігурантом корупційного скандалу у Міноборони.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.