В ОК «Південь» показали наслідки нічної атаки росіян на Одесу

Джерело: оперативне командування “Південь“.
У ніч проти 18 липня російські військові атакували Одесу. Вони випустили 21 дрон Shahed-136, який знищили на підльоті з моря.
Російські дрони було збито силами протиповітряної оборони. Уламки та вибухова хвиля пошкодили об’єкти портової інфраструктури та кілька приватних будинків. Ще на фотографіях видно, як повибивало вікна у церкві, кафе та недобудованому готелі.

Фото: Оперативне командування “Південь”
Було поранено літнього чоловіка в одному з помешкань. Його шпиталізували.

Фото: Оперативне командування “Південь”
“Кілька хвиль ударних дронів були спрямовані на виявлення і виснаження сил протиповітряної оборони. А після того з акваторії Чорного моря по Одесі випущено 6 “Калібрів”, — йдеться в повідомленні.

Фото: Оперативне командування “Південь”
Ще чотири російські дрони було знищено в небі у Миколаївській області.
“В Миколаєві відбулось влучання в об’єкт промисловості, сталося займання. Пожежу оперативно приборкали вогнеборці. Без постраждалих”, — додали військові.

Фото: Оперативне командування “Південь”

Фото: Оперативне командування “Південь”

Фото: Оперативне командування “Південь”

Фото: Оперативне командування “Південь”
- Уночі 18 липня силами ППО було знищено 38 ворожих повітряних цілей, серед яких 6 ракет та 32 безпілотники.
- Вночі 18 липня російські окупаційні війська здійснили комбіновану ракетно-дронову атаку на Миколаївську та Одеську області. Більшість ворожих повітряних цілей було знищено, однак є й “прильоти” та пошкодження унаслідок падіння уламків.
- 18 липня голова Харківської ОДА Олег Синєгубов повідомив, що минулої доби російські окупанти обстріляли з мінометів, ствольної та реактивної артилерії прикордонні та прифронтові населені пункти Чугуївського та Куп’янського районів.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.