В ОК «Південь» повідомили про підготовку Росії до блокади Чорного моря

Джерело: коментар Наталії Гуменюк в етері телемарафону

Речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк повідомила про ознаки підготовки Росії до блокади Чорного моря.

За її словами, першою ознакою ймовірною майбутньої блокади є демонстративні навчання росіян за сценарієм ймовірної атаки на цивільне судно.

Як зауважила Гуменюк, таким чином окупанти намагались перевірити, як розвиватимуться події, який простір займе операція та який резонанс отримає.

“Тобто вони вже, очевидно, приміряються до тих провокацій, які спланували. Те, що вони готують корабельне угруповання і воно в розширеному форматі майже протягом тижня представлено у відкритому морі, — це теж говорить про підготовку”, — пояснила Гуменюк.

Вона додала, що розгортання корабельного угруповання у Чорному морі також є свідченням майбутнього задіяння цих кораблів у провокаціях.

Речниця ОК “Південь” додала, що росіяни ще не розгорнули все, що мають у своєму арсеналі, проте вже вивели досить велику кількість кораблів.

“Протягом цього тижня ми не спостерігали менше, ніж 14 кораблів в Чорному морі. Це досить широко представлений формат”, — заявила вона.

За словами Наталії Гуменюк, найімовірніше, що окупанти запустять будь-яке судно з іншим прапором, імітуючи іноземне судно, з якого може відбутися атака. Вона додала, що перекладання провини на Україну є класичною практикою окупантів.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.