В ОК «Південь» повідомили про підготовку Росії до блокади Чорного моря
Джерело: коментар Наталії Гуменюк в етері телемарафону
Речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк повідомила про ознаки підготовки Росії до блокади Чорного моря.
За її словами, першою ознакою ймовірною майбутньої блокади є демонстративні навчання росіян за сценарієм ймовірної атаки на цивільне судно.
Як зауважила Гуменюк, таким чином окупанти намагались перевірити, як розвиватимуться події, який простір займе операція та який резонанс отримає.
“Тобто вони вже, очевидно, приміряються до тих провокацій, які спланували. Те, що вони готують корабельне угруповання і воно в розширеному форматі майже протягом тижня представлено у відкритому морі, — це теж говорить про підготовку”, — пояснила Гуменюк.
Вона додала, що розгортання корабельного угруповання у Чорному морі також є свідченням майбутнього задіяння цих кораблів у провокаціях.
Речниця ОК “Південь” додала, що росіяни ще не розгорнули все, що мають у своєму арсеналі, проте вже вивели досить велику кількість кораблів.
“Протягом цього тижня ми не спостерігали менше, ніж 14 кораблів в Чорному морі. Це досить широко представлений формат”, — заявила вона.
За словами Наталії Гуменюк, найімовірніше, що окупанти запустять будь-яке судно з іншим прапором, імітуючи іноземне судно, з якого може відбутися атака. Вона додала, що перекладання провини на Україну є класичною практикою окупантів.
- За даними британських розвідників, Росія вивела у Чорне море сучасний корвет “Сергей Котов”. Імовірно, він буде використовуватись для перехоплення комерційних суден.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.