В окупованій Керчі посадовців позбавили премій за відмову лайкати пости мера
Джерело: російський Telegram-канал Mash
У тимчасово окупованій Керчі так званий “мер” міста Олег Каторгін позбавив премій 40 співробітників своєї адміністрації за те, що вони не ставили лайки під його публікаціями у соцмережах і не зібрали голоси містян за програму благоустрою.
Посадовці розповіли, що зазвичай отримували близько 46 тисяч рублів із надбавками, однак у травні їм раптово урізали виплати майже втричі — до 18 тисяч. У внутрішньому чаті працівникам надсилали посилання на акаунти Каторгіна в соцмережах і вимагали “регулярно заходити та ставити лайки”. Листування містить попередження про те, що в іншому випадку відбудеться зняття премії. Процес лайків у так званій “мерії” вирішили контролювати поіменно. У відповідь співробітники висловили невдоволення і заявили, що не можуть поєднувати роботу і моніторинг соціальних мереж мера.
У червні до цього додали ще одну умову для отримання премії: кожен співробітник мав забезпечити щонайменше 40 голосів мешканців за проєкти благоустрою Керчі. Через тиск і абсурдність вимог частина працівників уже заявила про намір звільнитися.
44-річного Олега Каторгіна призначили так званим “мером” Керчі в жовтні 2024 року — його кандидатуру одностайно підтримали депутати окупаційної міськради. До анексії Криму він три роки перебував на посаді заступника мера Керчі. У 2013 році його звинуватили у хабарництві та вимаганні, однак згодом справу перекваліфікували на зловживання службовим становищем. Каторгін визнав провину, отримав три роки умовно та тимчасову заборону на державну службу. Після початку окупації у 2014 році він перейшов на бік Росії та став начальником юридичної служби адміністрації міста, де пропрацював 10 років.
- Російський суд у тимчасово окупованому Криму засудив 46-річного жителя Керчі до 16 років позбавлення волі за статтею про шпигунство.
- У тимчасово окупованому Криму російські силовики затримали юристку Людмилу Колесникову за звинуваченням у держзраді (стаття 275 КК РФ).
- Букви розповіли історію кримського татарина та мешканця Херсонщини Рустема Гугурика, якого росіяни затримали під час спроби евакуювати родину з окупації.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.