В окупованому Криму українку засудили до 15 років ув’язнення за «держзраду»

Джерело: Кримська правозахисна група

В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.

58-річна Оксана Сенеджук, філологиня за освітою, раніше працювала в Севастопольській міській державній адміністрації і мала відзнаки за свою роботу до 2014 року.

Джерело: Кримська правозахисна група

Жінка активно підтримувала Євромайдан.

У 2022 році, через відкриту проукраїнську позицію та критику російської агресії, її почали переслідувати.

Оксану Сенеджук неодноразово викликали на допити, а 14 серпня 2024 року ФСБ Росії провела обшук у її домі в Севастополі, після чого її затримали.

15 серпня Оксану Сенеджук взяли під варту. Окупаційна “прокуратура” стверджує, що вона нібито допомагала українській розвідці, передаючи інформацію про дислокацію кораблів Чорноморського флоту Росії.

За словами російських окупантів, у березні 2023 року вона здійснювала спостереження, фотографувала об’єкти і передавала ці дані українським спецслужбам, діючи “за вказівкою українського агента”, який мав контакт з нею ще з часів її роботи в адміністрації Севастополя до 2014 року.

26 грудня “суд” визнав Оксану Сенеджук винною у скоєнні “державної зради”.

Британець Марк Ворган розповів, як знайшов на смітнику картину, яку через 13 років продав за 26 500 фунтів стерлінгів (близько 1,4 млн гривень). Виявлений витвір мистецтва виявився ціннішим, ніж він міг уявити.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожує Україні відключенням електроенергії, якщо транзит російського газу через Україну припиниться.

Українська співачка Катя Чиллі засудила встановлення Ханукії на Майдані, назвавши її символом “інших народів”. Вона вважає, що в центрі Києва під час війни має бути символ українського Різдва.

Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.