В окупованому Криму українку засудили до 15 років ув’язнення за «держзраду»

Джерело: Кримська правозахисна група

В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.

58-річна Оксана Сенеджук, філологиня за освітою, раніше працювала в Севастопольській міській державній адміністрації і мала відзнаки за свою роботу до 2014 року.

Джерело: Кримська правозахисна група

Жінка активно підтримувала Євромайдан.

У 2022 році, через відкриту проукраїнську позицію та критику російської агресії, її почали переслідувати.

Оксану Сенеджук неодноразово викликали на допити, а 14 серпня 2024 року ФСБ Росії провела обшук у її домі в Севастополі, після чого її затримали.

15 серпня Оксану Сенеджук взяли під варту. Окупаційна “прокуратура” стверджує, що вона нібито допомагала українській розвідці, передаючи інформацію про дислокацію кораблів Чорноморського флоту Росії.

За словами російських окупантів, у березні 2023 року вона здійснювала спостереження, фотографувала об’єкти і передавала ці дані українським спецслужбам, діючи “за вказівкою українського агента”, який мав контакт з нею ще з часів її роботи в адміністрації Севастополя до 2014 року.

26 грудня “суд” визнав Оксану Сенеджук винною у скоєнні “державної зради”.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.