В окупованому Маріуполі в деяких будинках досі немає опалення, постійно прориває труби
Джерело: Маріупольська міська рада
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
Зокрема, на проспекті Миру, 82, жителі вже з початку опалювального сезону не мають опалення. В підвалі, де розташований тепловий вузол, постійно затоплює нечистотами, а через незмінені зношені труби від колектора до будинку ситуація погіршується. Місцеві мешканці неодноразово зверталися до ЖЕКу з проханням розв’язати проблему, однак комунальні служби не реагували оперативно на їхні скарги. Як результат — згоріли насоси, що ще більше ускладнило ситуацію.
Ще однією серйозною проблемою є постійні пориви труб водопостачання. Наприклад, по вулиці Євпаторійській вода постійно тече на поверхні, а в будинках її немає. Аварійні служби не можуть розв’язати проблему через брак персоналу та техніки.
- 21 листопада Вищий антикорупційний суд засудив суддю одного з районних судів міста Маріуполя на понад сім років ув’язнення з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна. Його помічниця отримала шість років позбавлення волі також з конфіксацією майна.
- У ніч проти 10 листопада у тимчасово окупованому Маріуполі пролунали вибухи. Як поінформував радник мера міста Петро Андрющенка, пошкоджено один із підрозділів ППО російських військ.
- 9 жовтня голова Бердянської МВА Вікторія Галіціна повідомила, що окупаційна так звана влада міста запроваджує режим погодинних обмежень водопостачання.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.