В окупованому Севастополі зібрали майже 600 тонн забрудненого мазутом ґрунту
Джерело: Крим.Реалії
З початку ліквідації наслідків катастрофи танкерів РФ у тимчасово окупованому Севастополі зібрано 592,534 тонни забрудненого мазутом ґрунту. Про це повідомляє с з посиланням на окупаційного “голову” Севастополя Михайла Развожаєва.
Як повідомив “призначений” окупаційною владою так званий голова міста Михайло Развожаєв зокрема 25 січня вивезли 3 тонни забрудненого мазутом ґрунту. Тоді як за весь час робіт вивезено вже 592,534 тонни ґрунту.
Нині рятувальники та волонтери працюють у районі Балаклави.
Зауважимо, на початку січня у тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим надзвичайної ситуації регіонального рівня через виявлення мазуту на береговій лінії.
28 грудня 2024 року режим НС регіонального рівня запровадили у Криму. 25 грудня влада Краснодарського краю РФ оголосила про введення режиму надзвичайної ситуації краєвого рівня, який згодом підвищили до федерального.
Розлив мазуту стався 15 грудня 2024 року в Керченській протоці, коли під час шторму затонули танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Загалом на борту обох суден перебувало близько 9,2 тисячі тонн нафтопродуктів.
Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
- Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
- Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.
- До національного природного парку “Тузлівські лимани”, розташованого в Одеській області, прилетіли птахи, забруднені мазутом. Це сталося після аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що спричинило забруднення води нафтопродуктами.
- Мазут, що потрапив у Чорне море після затоплення російських танкерів, може опинитися біля берегів Одеси та Миколаєва.
- Супутникові знімки виявили великі мазутні плями поблизу Південного узбережжя тимчасово окупованого Криму. Забруднення простягається від мису Айя до мису Форос, включно з Ялтинською затокою, а також у районах Гурзуфа й Аю-Дага.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.