В ООН очікують на «дозвіл» Росії відвідати Курщину
Джерело: Голос Америки
В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація, виявляється, потребує “дозволу” Російської Федерації.
Речник ООН Стефан Дюжаррік відповів запрошення українського МЗС для представників ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста на підконтрольну Україні територію Курської області для “заходів гуманітарного реагування”.
Українське відомство наголосило, що на захоплених російських територіях Україна дотримується міжнародних зобов’язань у сфері міжнародного гуманітарного права, тож закликало ООН та МКЧХ долучитися до заходів гуманітарного реагування та здійснювати моніторинг.
Своєю чергою, у Червоному Хресті ще не відповіли на запрошення України.
У заяві відомства сказано, що зайняті ЗСУ території в Курській області отримують гуманітарну допомогу та мають можливість виїзду з районів бойових дій.
Київ направив до ООН ноту із закликом брати участь у заходах “гуманітарного реагування”. Глава МЗС Андрій Сибіга наголосив, що Україна готова сприяти їхній роботі та довести свою прихильність до міжнародного гуманітарного права.
Своєю чергою, представник Кремля Дмитро Пєсков назвав запрошення Києвом співробітників міжнародних організацій відвідати населені пункти Курської області, “провокаційним”.
Ми розраховуємо на те, що такі провокаційні заяви не сприйматимуться адресатами, — сказав прессекретар Путіна.
Раніше ми повідомляли, що у Курській області РФ, де нині просуваються ЗСУ, українська військова комендатура забезпечує дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Сухопутні війська оприлюднили кадри з підконтрольних територій.
15 серпня, під час засіданні Ставки, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що у Курській області створили військову комендатуру, її очолив генерал Едуард Москальов.
1 вересня речник оперативно-тактичного угрупування військ “Сіверськ” Вадим Мисник повідомив, що російська влада не дозволяє мешканцям регіону, зокрема міста Суджа, покидати зону бойових дій на Курщині. Місцеві жителі висловлюють бажання виїхати, не розуміючи, чому російські війська атакують їхні міста, де немає військових об’єктів.
Мисник зазначив, що Сили оборони намагаються створити умови для нормального життя на контрольованих територіях, але мешканці Суджі змушені ночувати в підвалах через інтенсивні обстріли. Він також підкреслив, що гуманітарна ситуація залишається складною, оскільки Росія продовжує обстріли, не враховуючи безпеку цивільного населення.
Україна, зі свого боку, дотримується Міжнародного гуманітарного права, надаючи цивільним харчові продукти, медикаменти, лікарську допомогу та забезпечуючи технічною та питною водою.
- Операція України в Курській області дозволила українським військам захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною.
- Представник МНС Росії у міжвідомчому оперативному штабі Артем Шаров повідомив, що з Курської області вже евакуювали 76 тисяч жителів.
- Аналітики ISW прокоментували реакцію Кремля на події у Курській області РФ, зауваживши, що російська влада опинилась у суперечливому становищі.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.
На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.
Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.
Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.
26-річний мешканець Львівщини намагався незаконно перетнути кордон із Молдовою, перевдягнувшись у жіноче вбрання. Проте, “ретельне маскування” не спрацювало — прикордонники викрили чоловіка за щетиною та чоловічими рисами обличчя. Тепер йому загрожує адмінвідповідальність.