В ООН підтвердили велику кількість жертв серед цивільних в Україні через запеклі бої
Джерело: доповідь Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні
У новій доповіді Моніторингова місія ООН з прав людини повідомила про великі жертви серед цивільного населення під час запеклих боїв на фронті в Україні.
Зауважується, що у квітні зберігався високий рівень втрат (випадків загибелі та поранення) серед цивільного населення через інтенсивні бойові дії поблизу лінії фронту, тоді як російські збройні сили також розпочали скоординовані широкомасштабні атаки на енергетичну інфраструктуру, що загрожувало системам енергетики та транспорту України.
У доповіді поінформували, що у квітні в Україні загинули щонайменше 129 цивільних осіб, тоді як 574 зазнали поранень. Додається, якщо у квітні кількість загиблих порівняно з попереднім місяцем незначно зросла, то кількість поранених цивільних осіб суттєво зростає другий місяць поспіль.
Цілеспрямовані атаки на енергетичну інфраструктуру, які почалися в березні, продовжилися також у квітні, зруйнувавши або пошкодивши об’єкти генерації та електропідстанції та тимчасово порушивши доступ до електроенергії, газу та води. Загалом у квітні місія задокументувала 34 напади на об’єкти енергетичної інфраструктури на підконтрольній території.
Окрім цього, зауважується, що переважна більшість втрат серед цивільних осіб (89%) та руйнування медичних закладів й закладів освіти (86%) відбувалися на території, контрольованій українським урядом.
Зауважимо, спостерігачі ООН у березні зафіксували різке збільшення жертв серед цивільного населення в Україні. За їхніми даними, в березні серед загиблих або поранених – щонайменше 57 дітей, що вдвічі більше, ніж в лютому. Моніторингова місія ООН з прав людини підтвердила щонайменше 604 цивільних, які загинули або зазнали поранень в Україні в березні, що на 20% більше, ніж у лютому.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що лише за березень російські війська застосували проти України понад 400 ракет різних типів, понад 600 БпЛА типу “Shahed” і понад 3 тисячі керованих авіабомб.
- 26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.
- Згідно з новими дослідженнями, у 2023 році зафіксовано найбільшу кількість жертв від вибухівки серед цивільного населення за понад десять років.
- У своєму звіті експерти ООН підтвердили, що уламки снаряда, яким російські війська атакували Харків 2 січня, належали північнокорейській балістичній ракеті серії Hwasong-11.
- За даними Моніторингової місії ООН, у березні 2024 року в Україні зафіксовано значне збільшення кількості жертв серед цивільного населення. Загалом 604 цивільних осіби вбито або поранено внаслідок ворожих ударів, що на 20% більше порівняно з лютим.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.