В ОСУВ «Хортиця» спростували інформацію щодо захоплення Яснобродівки росіянами

Джерело: Назар Волошин у коментарі interfax-Україна

10 липня речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Назар Волошин заперечив раніше розповсюджену ворогом інформацію стосовно окупації села Яснобродівка на Донеччині.

Учора у своєму зведенні міністерство оборони країни-вбивці повідомило, що російська окупаційна армія взяла під свій контроль населений пункт Яснобродівка Покровського району Донецької області й у такий спосіб покращила своє тактичне положення. В оперативно-стратегічному угрупованні військ “Хортиця” наголошують, що це чергова брехня від російських пропагандистів, – наголосив Волошин.

Він запевнив, що станом на 10 липня Яснобродівка перебуває під контролем ЗСУ.

Ворог намагається тиснути на Сили оборони на Покровському напрямку, і на цій ділянці фронту тривають щоденно активні бойові дії. Противник шукає слабкі місця в українській обороні, кидає на штурми українських міст і населених пунктів і нещодавно мобілізованих, і колишніх ув’язнених.

Своєю чергою, українські оборонці мужньо протистоять навалі.

Загальні втрати ворога лише на східному напрямку за 9 липня становили: особового складу – 975; танків – 2; бойових бронемашин – 9; гармат і мінометів – 28; засобів ППО – 1; протитанкових засобів – 1; автомобільної техніки – 40; спеціальної техніки – 11; засобів РЕБ – 2; БПЛА – 561; пунктів управління БПЛА – 1; укриттів – 70; складів боєприпасів – 2.

Зауважимо, в Україні триває 868-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ (вбиті та поранені) перевищили 554 тисячі осіб.

  • Згідно з даними НАТО та західних військових експертів, щодня у травні ЗСУ ліквідовували або завдавали поранень у середньому понад 1000 російським солдатам на полі бою в Україні.
  • 14 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що згідно з оцінками західної розвідки втрати росіян з початку повномасштабного вторгнення перевищила позначку 350 тисяч вбитими та пораненими.
  • Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається складною, але контрольованою. Сили оборони безперервно ведуть бойові дії спрямовані на зрив наступальних планів агресора, знищуючи його особовий склад і техніку.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.