В РФ відвідали 119 українських військовополонених

Джерело: Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець/Telegram

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.

Натомість українська сторона відвідала таку ж кількість російських військових, які перебувають у полоні на території нашої держави.

Працівники українського Офісу поспілкувалися із росіянами та вкотре переконалися, що наша країна дотримується Женевських конвенцій. Так, відзначили, що кожен військовополонений росіянин ситий, забезпечений гігієнічними засобами, має право на працю та можливість виходити на прогулянки. Медична допомога також надається за зверненнями військовополонених. Окрім цього, кожному передали гуманітарні пакунки із речами та продуктами.

Своєю чергою, росіяни поспілкувалися з українськими захисниками.

З їх слів, медичну допомогу вони також надають і була можливість здійснити телефонні дзвінки родичам. Полонені українські воїни записали відеозвернення рідним, які невдовзі передадуть адресатам, — зазначили у повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 27 лютого, прибув до Саудівської Аравії для зустрічі з Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.