В РНБО припускають посилення мобілізації в Україні

Джерело: секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов в етері Українського радіо

В РНБО припускають, що процес мобілізації в Україні може посилитись. За словами Данілова, загалом процес мобілізації не зміниться, однак додатковий призов можливий.

Він зауважив, що мобілізація в Україні почалась 24 лютого 2022 року і триває досі. Процес мобілізації затверджений Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України, а парламент вніс необхідні правки щодо мобілізації, тому змін цього процесу очікувати не варто.

“У нас жодного дня мобілізація не припинялася, але вона відбувається з урахуванням необхідності хлопців і дівчат, яких треба призвати для виконання тих чи інших завдань, ми спокійно робимо цю справу. Вже відпрацьовано не перший етап мобілізації, ґвалту не треба підіймати, тому що все йде за планом, який на сьогодні є”, — сказав Олексій Данілов.

Попри це секретар РНБО не відкидає, що додатковий призов все ж може відбутись, оскільки самі військовослужбовці звертаються з таким проханням.

“Скоріше за все буде додатковий призов, але це не значить, що це буде виходити за ті межи, які ми затвердили ще 24 лютого 2022 року. Мобілізація відбувається спокійно і ті обсяги, які потрібні для наших Збройних Сил, ніколи не перетинали ту позначку. Більш того, ми жодного місяця не виходили на ті показники, які затверджували. Військові бережуть наших військовослужбовців і вони призивають рівно стільки, скільки їм потрібно для виконання завдань”, — наголосив він.

  • Народний обранець від “Слуги народу” Георгій Мазурашу вніс до парламенту законопроєкт, яким пропонує внести певні зміни у закон про мобілізацію в Україні.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.