В семи областях України діють графіки аварійних відключень електроенергії

Джерело: Міністерство енергетики України

У Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Харківській, Сумській, Полтавській та Донецькій областях запроваджують погодинні та аварійні відключення електроенергії.

Причиною відключення є пошкодження системи передачі та генерації електроенергії.

На Дніпропетровщині відключено 50,1 тисячі побутових та промислових споживачів.

В Донецькій області через бойові дії вимикалися сім населених пунктів, загалом – майже 6 тисяч споживачів. Ремонтні бригади заживили 4,2 тисячі споживачів. В області застосовуються аварійні відключення на період вечірнього максимуму.

В Закарпатській області без напруги залишаються 756 споживачів через падіння дерева. Відновлювальні роботи тривають.

В Запорізькій області через бойові дії відключалися 76 абонентів, всіх заживлено. З технологічних причин знеструмлювалися 433 абоненти, заживлено 102 споживачі. В області застосовуються аварійні відключення – обмежується електроспоживання підприємств, побутових споживачів не знеструмлювали. 

В Київській області відключено понад 500 точок обліку через технологічні порушення.

З 14:30 в Кіровоградській області застосовуються аварійні відключення – без світла 48,3 тисячі споживачів.

В Одеській області через технологічні порушення сталося аварійне відключення,  знеструмлювалися 164 тисячі побутових споживачів, а також лікарня, пологовий будинок, водоканал, електротранспорт – всі заживлені. Внаслідок негоди залишаються знеструмленими 7,1 тисячі споживачів. 

В Полтавській області застосовуються аварійні відключення на період вечірнього максимуму навантаження.

В Івано-Франківській області енергетики відремонтували та заживили дві повітряні лінії, які відключалися через негоду. Всіх споживачів заживлено.

Через бойові дії в Сумській області залишаються знеструмленими 5,5 тисячі споживачів у 66 населених пунктах. Застосовуються аварійні відключення на період вечірнього максимуму.

Через негоду в Тернопільській області знеструмлювалися 8,3 тисячі точок обліку – станом на вечір усіх заживлено.

В Харківській області через бойові дії знеструмлювалися 3 тисячі споживачів. Всього по області через ворожі обстріли знеструмлено 18,3 тисячі абонентів. Також застосовуються графіки погодинних відключень для 289 тисяч споживачів.

В Чернівецькій області енергетики заживили всіх споживачів (близько 20 тисяч), які знеструмлювалися через негоду.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.