В січні Болгарія, Румунія і Туреччина підпишуть угоду про спільне розмінування Чорного моря

Джерело: TRT Haber

Міністр національної оборони Туреччини Яшар Гюлер в суботу, 16 грудня, заявив, що Болгарія, Румунія і Туреччина 11 січня планують підписати угоду про спільне розмінування акваторії Чорного моря.

“Відновлення миру та стабільності в Чорному морі є важливим для всього світу, особливо для прибережних держав”, – йдеться в заяві міністра оборони. 

Він зазначив, що в рамках “Потрійної ініціативи”, започаткованої під керівництвом Туреччини проти мінної небезпеки в Чорному морі, 22-23 листопада провели 3-й раунд зустрічі Чорноморської цільової групи протимінних заходів за участю делегацій з Туреччини, Болгарії та Румунія. 

А 11 січня 2024 року планують провести церемонію підписання у Стамбулі за участю міністрів оборони трьох країн.

Яшар Гюлер також прокоментував “зернову угоду”.

“Щодо тривалих конфліктів між Україною та Росією, як Туреччина, ми продовжуємо наші зусилля під керівництвом нашого президента, щоб знайти вирішення цієї кризи з першого дня. У цьому контексті ми заявляємо, що територіальна цілісність України має бути захищена на кожному рівні та на кожному майданчику. Ми прагнемо, щоб ця війна, яка торкається всього світу, якнайшвидше закінчилася”, – йдеться в заяві.

Міністр оборони додав, що Туреччина продовжує “зусилля для реактивації Чорноморської зернової угоди, яка реалізувалася під координацією нашої країни та своєю ефективністю внесла значний внесок у подолання зернової кризи”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.