В січні українці зняли з рахунків рекордний обсяг заощаджень, – звіт НБУ
Джерело: звіт НБУ
Згідно зі звітом Національного банку України, у січні цього року українці зняли з депозитних рахунків 27 млрд грн, і це – рекордне зняття заощаджень з 24 лютого 2022 року.
Загальний обсяг депозитів населення у банківській системі в січні скоротився на 27,4 млрд грн (2,5%), тобто знизився до 1,05 трлн грн (порівняно з 1,078 трлн гривень на кінець 2023 року).
Загальне падіння обсягу депозитів резидентів у банках становило 2,1%. Отже, загальна сума депозитів зменшилась на 49,2 млрд грн, до 2,35 трлн грн.
Зазначимо, що дані враховують депозитні вклади як населення, так і бізнесу.
Підприємці за січень зняли з депозитних рахунків 22 млрд грн.
- Заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук заявив, що станом на сьогодні за кордоном українці щодня витрачають із банківських карток по $35 млн. Тож нині більше коштів виводять, ніж пересилають в Україну.
- У британському виданні Reuters зазначають, що 2024 рік, безперечно, буде складнішим для економіки України, ніж цей рік, і Україні доведеться більше покладатися на власні ресурси.
- Станом на 1 серпня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $41 718,6 млрд. Так, за липень вони зросли на 6,9%, вдруге поспіль оновивши рекордний показник за всю історію незалежності.
Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.
Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.
Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.
До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.