В січні українці зняли з рахунків рекордний обсяг заощаджень, – звіт НБУ

Джерело:  звіт НБУ

Згідно зі звітом Національного банку України, у січні цього року українці зняли з депозитних рахунків 27 млрд грн, і це – рекордне зняття заощаджень з 24 лютого 2022 року.

Загальний обсяг депозитів населення у банківській системі в січні скоротився на 27,4 млрд грн (2,5%), тобто знизився до 1,05 трлн грн (порівняно з 1,078 трлн гривень на кінець 2023 року).

Загальне падіння обсягу депозитів резидентів у банках становило 2,1%. Отже, загальна сума депозитів зменшилась на 49,2 млрд грн, до 2,35 трлн грн. 

Зазначимо, що дані враховують депозитні вклади як населення, так і бізнесу.

Підприємці за січень зняли з депозитних рахунків 22 млрд грн.

У Данії зафіксували новий температурний рекорд за понад 150 років метеорологічних спостережень.

У Польщі затримали чоловіка, який ображав українську касирку в магазині Żabka на ґрунті національної ненависті. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Індійська влада готує складну експедицію на Еверест для вилучення замороженого тіла альпініста, відомого під прізвиськом “Зелені черевики”, яке понад 30 років залишається на висоті близько 8 200 метрів.

У Закарпатській області під час руху загорівся приміський дизель-поїзд сполученням Солотвино – Королево.

Журналістка Лєна Чиченіна, головна редакторка таблоїду “Антоніна”, звернула увагу на дискусію в соцмережах довкола коментаря журналістки та ведучої YouTube-проєкту RAMINA YouTube Раміни Есхакзай.