В січні українці зняли з рахунків рекордний обсяг заощаджень, – звіт НБУ

Джерело:  звіт НБУ

Згідно зі звітом Національного банку України, у січні цього року українці зняли з депозитних рахунків 27 млрд грн, і це – рекордне зняття заощаджень з 24 лютого 2022 року.

Загальний обсяг депозитів населення у банківській системі в січні скоротився на 27,4 млрд грн (2,5%), тобто знизився до 1,05 трлн грн (порівняно з 1,078 трлн гривень на кінець 2023 року).

Загальне падіння обсягу депозитів резидентів у банках становило 2,1%. Отже, загальна сума депозитів зменшилась на 49,2 млрд грн, до 2,35 трлн грн. 

Зазначимо, що дані враховують депозитні вклади як населення, так і бізнесу.

Підприємці за січень зняли з депозитних рахунків 22 млрд грн.

Іракська влада провела серію антикорупційних рейдів перед очікуваним візитом прем’єра Алі аль-Заїді до Вашингтона. За даними держмедіа, серед затриманих – депутати, посадовці та щонайменше один представник Міністерства нафти.

Президент Сербії Александар Вучич заявив про відновлення строкової військової служби з березня 2027 року. За його словами, це зміцнить обороноздатність країни та підвищить рівень підготовки молоді.

У сербському місті Кралєво очікують тисячі протестувальників після заяви президента Александра Вучича про готовність піти з посади. Його відставка має відкрити шлях до дострокових президентських і парламентських виборів.

З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.

Уряд Австралії планує подвоїти штрафи для соцмереж за систематичне порушення заборони на доступ дітей до 16 років. Максимальна санкція може зрости до 99 млн австралійських доларів.