Для економіки України 2024 рік буде складнішим, ніж цей рік – Reuters

Джерело: Reuters

В британському виданні Reuters зазначають, що 2024 рік, безперечно, буде складнішим для економіки України, ніж цей рік, і Україні доведеться більше покладатися на власні ресурси.

Україна планує покрити бюджетний дефіцит наступного року в 43 мільярди доларів переважно коштом іноземної фінансової допомоги, включаючи 18,5 мільярдів євро від Європейського Союзу та понад 8 мільярдів доларів із пакета США.

Обидва пакети поки що заблоковані – республіканцями в Конгресі США та Угорщиною в Європейському Союзі, – але врешті-решт їх мають прийняти, хоча питання про фінансову допомогу США залишається під знаком питання, зазначають економісти та іноземні дипломати.

Головний економіст Dragon Capital Олена Білан заявила, що у 2024 році Україні може не вистачити кількох мільярдів доларів, але дефіцит у 10 мільярдів доларів створить проблеми для макроекономічної стабільності та програми Міжнародного валютного фонду (МВФ).

МВФ, який схвалив новий транш у розмірі 900 мільйонів доларів цього місяця, вимагає твердих гарантій фінансування на наступні 12 місяців, тому значне скорочення зовнішнього фінансування, за її словами, може поставити під сумнів його програму.

Білан додала, що це може змусити Україну підвищити податки, що буде контрпродуктивно для економіки, або навіть надрукувати гроші для бюджету, що також ризиковано.

Голова Центробанку Андрій Пишний зазначив, що друкування грошей було б крайнім заходом, до якого цього року вдаватися не планують.

Україна також має знайти спосіб реструктуризувати близько 20 мільярдів доларів міжнародного боргу наступного року після того, як у серпні 2022 року власники суверенних облігацій погодилися на дворічне заморожування виплат.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що уряд сподівається повністю забезпечити зовнішнє фінансування у 2024 році, але додав, що якщо війна триватиме довше, то “сценарій включатиме необхідність адаптації до нових умов”.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.