Для економіки України 2024 рік буде складнішим, ніж цей рік – Reuters

Джерело: Reuters

В британському виданні Reuters зазначають, що 2024 рік, безперечно, буде складнішим для економіки України, ніж цей рік, і Україні доведеться більше покладатися на власні ресурси.

Україна планує покрити бюджетний дефіцит наступного року в 43 мільярди доларів переважно коштом іноземної фінансової допомоги, включаючи 18,5 мільярдів євро від Європейського Союзу та понад 8 мільярдів доларів із пакета США.

Обидва пакети поки що заблоковані – республіканцями в Конгресі США та Угорщиною в Європейському Союзі, – але врешті-решт їх мають прийняти, хоча питання про фінансову допомогу США залишається під знаком питання, зазначають економісти та іноземні дипломати.

Головний економіст Dragon Capital Олена Білан заявила, що у 2024 році Україні може не вистачити кількох мільярдів доларів, але дефіцит у 10 мільярдів доларів створить проблеми для макроекономічної стабільності та програми Міжнародного валютного фонду (МВФ).

МВФ, який схвалив новий транш у розмірі 900 мільйонів доларів цього місяця, вимагає твердих гарантій фінансування на наступні 12 місяців, тому значне скорочення зовнішнього фінансування, за її словами, може поставити під сумнів його програму.

Білан додала, що це може змусити Україну підвищити податки, що буде контрпродуктивно для економіки, або навіть надрукувати гроші для бюджету, що також ризиковано.

Голова Центробанку Андрій Пишний зазначив, що друкування грошей було б крайнім заходом, до якого цього року вдаватися не планують.

Україна також має знайти спосіб реструктуризувати близько 20 мільярдів доларів міжнародного боргу наступного року після того, як у серпні 2022 року власники суверенних облігацій погодилися на дворічне заморожування виплат.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що уряд сподівається повністю забезпечити зовнішнє фінансування у 2024 році, але додав, що якщо війна триватиме довше, то “сценарій включатиме необхідність адаптації до нових умов”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.