В січні українці зняли з рахунків рекордний обсяг заощаджень, – звіт НБУ
Джерело: звіт НБУ
Згідно зі звітом Національного банку України, у січні цього року українці зняли з депозитних рахунків 27 млрд грн, і це – рекордне зняття заощаджень з 24 лютого 2022 року.
Загальний обсяг депозитів населення у банківській системі в січні скоротився на 27,4 млрд грн (2,5%), тобто знизився до 1,05 трлн грн (порівняно з 1,078 трлн гривень на кінець 2023 року).
Загальне падіння обсягу депозитів резидентів у банках становило 2,1%. Отже, загальна сума депозитів зменшилась на 49,2 млрд грн, до 2,35 трлн грн.
Зазначимо, що дані враховують депозитні вклади як населення, так і бізнесу.
Підприємці за січень зняли з депозитних рахунків 22 млрд грн.
- Заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук заявив, що станом на сьогодні за кордоном українці щодня витрачають із банківських карток по $35 млн. Тож нині більше коштів виводять, ніж пересилають в Україну.
- У британському виданні Reuters зазначають, що 2024 рік, безперечно, буде складнішим для економіки України, ніж цей рік, і Україні доведеться більше покладатися на власні ресурси.
- Станом на 1 серпня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $41 718,6 млрд. Так, за липень вони зросли на 6,9%, вдруге поспіль оновивши рекордний показник за всю історію незалежності.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.