У соцмережах поширюється фейк про удар «Орєшніком» по Рівненській АЕС

Джерело: SPRAVDI

В анонімних групах у Facebook поширили неправдиву інформацію, нібито російська ракета “Орєшнік” влучила в Рівненську атомну електростанцію.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки SPRAVDI викрив цей фейк.

На поширеній у групах фотографіях – пожежа в Ташкенті, що в Узбекистані, яка сталася ще у 2023 році та не стосується будь-якої з АЕС в Україні.

Джерело: SPRAVDI

Російська пропаганда не вперше поширює інформацію про удари по енергоблоках РАЕС та зміну радіаційного фону.

“Так, 25 серпня 2024 року фейкороби розганяли в соцмережах повідомлення “Щойно сильний вибух у Рівненській АЕС! Радіація сильна! Відео та деталі у першому коментарі”. І замість обіцяних подробиць у коментарях – посилання на анонімну пропагандистську мережу Telegram-каналів”, – розповіли у SPRAVDI.

Тоді, як і зараз метадані вказують здебільшого на те, що дописи публікували з РФ.

  • 20 грудня тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вкотре опинилася на межі блекауту – через ворожі обстріли відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з’єднують станцію з об’єднаною енергосистемою України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.

24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.

Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.

Українські інженери створили нову крилату ракету “Трембіта”, яка здатна досягти Москви.