В США «прочісують» науково-дослідні проєкти, щоб визначити, чи порушують вони укази Трампа

Джерело: The Washington Post 

Співробітники Національного наукового фонду (NSF) США перевіряють тисячі науково-дослідних проєктів, щоб з’ясувати, чи порушують вони укази президента Трампа, видані на початку його каденції.

Ці укази стосуються визнання тільки двох гендерів і скорочення програм, пов’язаних з різноманіттям та інклюзивністю.

Перевірка здійснюється за допомогою списку ключових слів: Адвокація, Антирасистський, Бар’єр, Упередження, Культурна релевантність, Інвалідність, Різне походження, Різноманітність, Диверсифікований, Етнічна приналежність, Виключені, Виключення, Справедливість, Жінки (написано двічі, як female і women), Стать, Мова ворожнечі, Історично, Неявні упередження, Інклюзія, Інклюзивний, Нерівність, Інституційна, Міжсекторний, Переважання чоловіків, Маргіналізовані, Меншини, Мультикультурний, Пригноблення, Поляризація, Расово, Сегрегація, Соціально-економічна, Системна, Травма, Недопредставлені, Недостатньо обслуговуються, Постраждалі.

Минулого тижня вчених, які отримують фінансування від NSF, попередили припинити діяльність, яка не відповідає указам президента Трампа. Це стосується конференцій, тренінгів та відбору учасників, а також будь-якої іншої грантової діяльності, що поширює ідеї різноманітності, рівності, інклюзивності та доступності.

Також з публічних вебсайтів видалили певні медичні документи після вказівки, щоб в анкетах зазначалася лише стать людини, а не її гендерна ідентичність. Зокрема, з сайту Patient Safety Network видалили клінічний випадок пацієнтки з ендометріозом, в якому згадувалося, що це захворювання може виникати у трансгендерних людей або осіб, які не відповідають гендерній ідентичності. Вимога до “очищення” вебсайтів стосувалася контенту, який “прищеплює або просуває гендерну ідеологію”.

У Центрах з контролю і профілактики захворювань (CDC) співробітники отримали список з близько 20 термінів, яких потрібно уникати або редагувати на вебсайтах. Серед них: “гендер”, “трансгендер”, “вагітна людина”, “ЛГБТ”, “небінарний” та інші терміни, що стосуються гендерної ідентичності.

NSF перевіряє всі наукові гранти за допомогою ключових слів, які можуть порушувати виконавчі укази Трампа. Якщо грант порушує ці вимоги, його можуть змінити або повністю припинити. Це впливає на вчених і дослідницькі проєкти, які могли бути пов’язані з підтримкою менш представлених груп в науці.

Мортеза Дехгані, професор Університету Південної Каліфорнії, розкритикував перевірку грантів за ключовими словами, вважаючи, що вона суперечить традиційному науковому процесу рецензування, який забезпечує об’єктивність і незалежність наукових оцінок. Він назвав цю перевірку безпрецедентною в історії NSF, підкресливши, що це може мати негативний вплив на наукові дослідження.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.