В США призначили наглядача за виділеними Україні коштами
Джерело: повідомлення Офісу генерального інспектора Пентагону
Голова Ради генеральних інспекторів з доброчесності та ефективності (CIGIE) оголосив про обрання Роберта Сторча, генерального інспектора Пентагону, наглядачем за виділеними Україні коштами.
Він розпочне роботу 18 жовтня і буде контролювати витрачання близько $113 мільярдів допомоги, які були направлені Україні з початку повномасштабного російського вторгнення.
Генеральний інспектор Сторч та його партнери направили наглядовий персонал в Україну. Вони видали вже 44 звіти про нагляд, пов’язані з наданням США допомоги Україні. Заплановані ще додаткові 79 звітів.
Наглядові групи продовжуть моніторинг, щоб забезпечити всеосяжний загальнодержавний нагляд за витраченими коштами, які надали США Україні, а також видаватимуть Конгресу щоквартальні звіти.
Довідково. Спостережний орган Пентагону створює нову команду в Україні для моніторингу поточної допомоги Україні з боку США у сфері безпеки, оскільки зростає кількість республіканців, які закликають до посилення контролю за тим, як використовуються гроші.
За словами генерального інспектора Міністерства оборони, високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня очікується прибуття додаткового персоналу.
Посади базуються в посольстві США в Києві для моніторингу допомоги США Україні.
У звіті генерального інспектора Міністерства оборони, отриманому CNN, попереджено, що здатність США контролювати мільярди доларів допомоги, що надходить в Україну, зіткнулася з “проблемами” через обмежену присутність США в країні.
Протягом перших шести місяців війни Відділ оборонного співробітництва “не зміг провести необхідний [моніторинг кінцевого використання]” військової техніки, наданої Україні.
У звіті, датованому жовтнем 2022 року, підкреслюється, наскільки важко США було відстежувати величезну кількість зброї, боєприпасів і обладнання, які йшли в Україну в перші місяці війни.
- Україна передала Пентагону звіт про використання касетних боєприпасів у боротьбі з Росією.
- Пентагон вирішив посилити правила поводження з секретною інформацією після того, як на початку цього року військовослужбовець Національної гвардії США Джек Тейшейра оприлюднив у мережі дані американської розвідки.
- Міністерство оборони США (DoD) створило цільову групу під назвою Lima для використання можливостей інтеграції систем ШІ в оборонні технології. Організація шукатиме шляхи відповідального та стратегічного використання штучного інтелекту для військових цілей.
Нідерланди схвалили застосування зброї, поставленої в межах військової допомоги Україні, для ударів по цілях на території РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 147 бойових зіткнень.
9 вересня міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією вже цього місяця, підтверджуючи “безмежне партнерство” двох країн.
З квітня 2023 року Фінляндія приєдналася до НАТО. Раніше у країні вже відбувалися авіаційні навчання, тоді винищувачі F-35 приземлилися на автодорозі за 200 км від кордону Росії. Тепер в аналогічних маневрах Baana-24 вперше взяли участь три німецькі винищувачі Eurofighter з 71 тактичної ескадрильї Люфтваффе.
У 2024 році темпи набору контрактників до російської армії збільшилися як мінімум у шість разів проти показника за 2023 рік.