У столиці відкрили меморіал, присвячений жертвам геноциду кримськотатарського народу
Джерело: Суспільне.Крим
У Києві 11 вересня відкрили Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Він символізує три трагічні етапи в історії кримськотатарського народу: анексію Криму Російською імперією у 1783 році, депортацію у 1944 році та окупацію у 2014-му.

Джерело: Суспільне Крим
Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв на відкритті Меморіалу зазначив, що ці три події мали руйнівний вплив на Крим та його корінний народ.
“По-перше, це окупація Криму в 1783 році. Внаслідок якої відбулося знищення та розграбування всіх культурних цінностей Кримського ханства, спалення бібліотек та архів, вбивство національної еліти, примус до масової еміграції кримських татар та заселення його росіянами. За кілька років такої окупації корінний народ Криму став на своїй батьківщині національною меншиною”, – розповів він.
Джемілєв додав, що протягом двох років після депортації 1944 року загинуло щонайменше 45% кримських татар.
“У Криму були знищені всі залишки культурної спадщини кримськотатарського народу, перейменовані всі географічні назви, знищено все, що нагадувало про кримських татар”, – сказав лідер кримських татар.
Третя трагічна подія, увічнена цим меморіалом – це окупація Криму Росією у 2014 році.
“І знову репресії, викрадення та вбивства людей, тисячі обшуків, арештів, тортури у в’язницях, примус людей воювати проти своєї ж країни, витіснення корінного народу своєї батьківщини і знову масове заселення Криму громадянами Росії”, – зауважив Джемілєв.
- 9 вересня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готує проведення саміту Кримської платформ на 11 вересня.
- За інформацією ЗМІ, саме можливість України звільнити Крим, окупований Росією з 2014 року, може змусити президента РФ Володимира Путіна сісти за стіл переговорів.
- Кількість росіян, які обирають тимчасово окупований Крим як місце відпочинку, зменшилася майже вдвічі за лічені тижні після того, як Україна посилила свої атаки на інфраструктуру півострова.
- На території тимчасово окупованого Криму зростає протистояння між окупаційним контингентом та проукраїнськи налаштованим цивільним населенням.
Президент США Дональд Трамп продовжує публічно конфліктувати з рок-легендою Брюсом Спрінгстіном. Після того як рок-музикант під час виступу у Манчестері назвав нинішню адміністрацію “корумпованою, некомпетентною та зрадницькою”, глава Білого дому відповів низкою емоційних заяв — а тепер ще й мемом.
Швейцарські лікарі оновили методи лікування для пацієнтів із психічними розладами та хронічними захворюваннями, додавши до них прогулянки у громадських садах, художніх галереях та музеях.
21 травня Кабінет Міністрів затвердив Порядок застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів. Зазначається, що рішення спрямоване на підвищення рівня прозорості митних процедур та ефективності контролю за переміщенням товарів через митний кордон. Відтепер, митники носитимуть бодікамери на усіх пунктах пропуску.
В Румунії прихильник лідера ультранаціоналістичної партії Джорджа Сіміона, погрожував вбити обраного президентом Нікуша Дана.
У центрі Києва на вулиці Михайла Коцюбинського перехожі та співробітники ДСНС врятували рій бджіл.