В Угорщині закликали дати Росії гарантії безпеки, а Україні відмовити у членстві в НАТО
Джерело: Hirado
Глава канцелярії угорського прем’єр-міністра Ґерґелі Гуляш заявив, що їхня країна пропонує надати Росії гарантії безпеки, а Україну “у жодному разі” не брати до НАТО.
“Західний світ, який підтримує Україну, має надати гарантії безпеки Росії, але в жодному разі не членство в НАТО українцям”, — сказав він.
За його словами, у довгостроковій перспективі забезпечити мир в Україні може розміщення миротворців та інші подібні рішення. Також він вважає, що Україна вже не зможе повернути окуповані Росією території.
Він впевнений, що лише США може сприяти ефективним переговорам між Україною та Росією. Також, на його думку, Росія не становить загрози для Центральної Європи, бо РФ “не досягла швидких і разючих результатів” в Україні за останні півтора року.
- Кількома днями раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що Захід повинен укласти “угоду” з президентом Росії Володимиром Путіним щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ані членство України в НАТО.
- У Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяву прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що Захід має укласти угоду з президентом РФ щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ні членство України в НАТО.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.