В Угорщині закликали дати Росії гарантії безпеки, а Україні відмовити у членстві в НАТО
Джерело: Hirado
Глава канцелярії угорського прем’єр-міністра Ґерґелі Гуляш заявив, що їхня країна пропонує надати Росії гарантії безпеки, а Україну “у жодному разі” не брати до НАТО.
“Західний світ, який підтримує Україну, має надати гарантії безпеки Росії, але в жодному разі не членство в НАТО українцям”, — сказав він.
За його словами, у довгостроковій перспективі забезпечити мир в Україні може розміщення миротворців та інші подібні рішення. Також він вважає, що Україна вже не зможе повернути окуповані Росією території.
Він впевнений, що лише США може сприяти ефективним переговорам між Україною та Росією. Також, на його думку, Росія не становить загрози для Центральної Європи, бо РФ “не досягла швидких і разючих результатів” в Україні за останні півтора року.
- Кількома днями раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що Захід повинен укласти “угоду” з президентом Росії Володимиром Путіним щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ані членство України в НАТО.
- У Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяву прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що Захід має укласти угоду з президентом РФ щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ні членство України в НАТО.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.