В Україні бібліотеки стануть простором психологічної допомоги
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що в межах проєкту “Мистецтво допомагати” в Україні бібліотеки стануть простором психологічної допомоги.
28 листопада під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України.
Ростислав Карандєєв поінформував учасників засідання про реалізацію проєкту МКІП “Мистецтво допомагати”, що втілюється в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої першою леді.
Мета проєкту МКІП – забезпечити комплексну психосоціальну підтримку громадянам України завдяки залученню фахівців закладів культури, мистецької освіти та бібліотек. Також ініціатива сприяє формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я.
Проєкт містить три компоненти: бібліотеки як простір для отримання психологічної підтримки, навчання працівників та студентів закладів мистецької освіти та створення відеорекомендацій щодо відвідування культурних заходів.
Наразі завершено І етап тренінгів з першої психологічної допомоги для фахівців вищих навчальних закладів галузі мистецької освіти. Завдяки тренінгам викладачі дізналися, як вчасно й правильно надавати першу психологічну допомогу, як піклуватися про власне психічне здоров’я, підтримувати емоційний стан студентів та визначати гострий і накопичений стрес.
До тренінгів, що проходили в Києві, Харкові, Одесі, Кропивницькому та у Львові, долучилися близько 140 учасників. Навчання проводилось спільно з Українським Червоним Хрестом та Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти. Незабаром стартує ІІ етап тренінгів.
“Ментальне здоров’я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки” – це пріоритетний напрям проєкту “Мистецтво допомагати” на 2024 рік. Зокрема, ми плануємо створити умови на базі бібліотечних закладів, де населення зможе отримати психосоціальну підтримку”, – наголосив Ростислав Карандєєв.
Він додав, що завданнями напряму є підвищення рівня обізнаності працівників бібліотек щодо ментального здоров’я, навичок самодопомоги та способів підтримки психоемоційного стану відвідувачів.
Реалізація проєкту “Мистецтво допомагати” у сфері психічного здоров’я є одним із пріоритетних завдань МКІП. Також міністерство посилило свою інституційну спроможність в реалізації психосоціальної допомоги, зокрема, створено відділ політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я.
- В Україні у межах ініціативи “Ти як?” запустили програму для підвищення продуктивності українців.
- Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила самотність глобальним пріоритетом охорони здоров’я. Тож створено нову комісію, що покликана розв’язати проблему самотності як глобальну загрозу здоров’ю людства.
- Психологиня Мічиганського університету Кімберді Фенн розповіла, чи може людина при недосипі результативно працювати і не відчувати себе погано, та яке відношення до цього має кава.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.