В Україні через спеку продовжує зростати споживання електроенергії – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”.

Через підвищення температури повітря рівень споживання електроенергії продовжує зростати. Відтак, вчора, у четвер, у вечірні години пік споживання був на 4% більшим, ніж у середу.

Зазначається, що споживання зростало упродовж всього тижня разом з підвищенням температури повітря. Найвищим за 4 робочі дні воно було вчора, у четвер.

Однак спека найближчими днями лише посилиться. Тому в “Укренерго” наголосили, що  дуже важливо економно використовувати електроенергію, адже це дозволить зменшити навантаження на енергосистему та дати час енергоблокам завершити необхідні ремонти.

Наразі кількість електростанцій в роботі обмежена. Адже тривають масштабні ремонти на багатьох теплових електростанціях, а також у планових ремонтах – частина атомних енергоблоків. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання, особливо у вечірні години.

Як допомогти енергосистемі?

Ощадливо споживайте електроенергію:

  • охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
  • вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

За даними “Укренерго”, сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини з 3:00 до 11:00 та у вечірні години максимального споживання 15:00 до 23:00 потужністю до 344 МВт, а також з Молдови з 8:00 до 11:00 та 18:00 до 24:00 до 10 МВт. Експорт відсутній.

У парку розваг в індійському місті Раджкот сталася потужна пожежа, внаслідок якої загинули щонайменше 20 людей.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.