В Україну наближається спека: у ДСНС попередили про небезпеку загорянь в екосистемах

Джерело: Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Відзавтра по всій території Україні зберігатиметься спека. Як наслідок – у більшості областей встановлюється пожежонебезпечний період.

Зокрема, за даними Українського гідрометеорологічного центру: 4-6 серпня у Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Донецькій, 5-6 серпня й в Івано-Франківській, Вінницькій, 6 серпня й у Сумській, Кіровоградській, Харківській областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки. 

У ДСНС нагадали, що за таких умов відвідування лісових масивів заборонено. Також необхідно дотримувати правил пожежної безпеки. Не варто провокувати своїми діями загоряння на відкритих територіях.

На жаль, деякі громадяни й досі практикують випалювання сухої трави, що часто призводить до масштабних пожеж. Наслідки цих дій жахливі.

Зображення: ДСНС

Вогонь знищує все живе. Гине флора, дикі та свійські тварини, комахи й птахи, які низько гніздяться. Хтось згорає живцем, а хтось задихається від диму. Тварини не встигають втекти від пожежі.

Через випалювання трави гине корисна мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах, а також змінюється структура ґрунту. Внаслідок чого він перестає бути родючим і відновиться лише за 5–6 років.

Зображення: ДСНС

Під час горіння сухостою в повітря виділяються небезпечні речовини: бензопірен, діоксини, важкі метали. Це може спричинити головний біль, кашель, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа й гортані, а згодом навіть призвести до онкологічних захворювань.

За певних погодних умов маленький підпал може швидко перетворитися на масштабну пожежу, перекинутися на будинки й стати причиною загибелі худоби та навіть людей.

“Будь ласка, не випалюйте траву. Бережіть себе, близьких і довкілля — вибирайте альтернативні способи утилізації сухостою”, – закликали у ДСНС.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.