В Україні цьогоріч стало на 80% більше зареєстрованих випадків домашнього насильства
Джерело: Офіс генпрокурора
Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% порівняно з минулим роком, зокрема зареєстровано 8185 кримінальних правопорушень. Постраждали понад 5000 осіб, переважно жінки та діти.
Ірина Шурхно з Офісу Генерального прокурора зазначила, що війна може посилювати цю проблему, але зростання кількості звернень свідчить про довіру до правоохоронців.
Правоохоронці працюють з державними службами і громадськими організаціями, щоб надати постраждалим комплексну допомогу: медичну, психологічну та юридичну, а також можливість тимчасового притулку.
Водночас багато людей не звертаються за допомогою, вважаючи насильство особистою справою, однак приховування таких випадків може призвести до серйозніших наслідків. Правоохоронці наголошують, що якщо ви зазнали насильства в сім’ї, зверніться до поліції або на спеціальні гарячі лінії:
– 15-47 – Урядова гаряча лінія з запобігання домашньому насильству (цілодобово, анонімно, безкоштовно з мобільного телефону);
– 116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації;
– 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія для дітей та молоді;
– 0-800-213-103 – контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що протягом першого півріччя цього року в Україні зафіксували 97 706 звернень про домашнє насильство. Він наголосив, що це серйозна проблема, яка часто залишається прихованою.
Протягом трьох років широкомасштабної війни, українці щодня стають як свідками, так і постраждалими від насильства,…
У Волинській області волонтери громадської організації UA Resistance Foundation ініціювали акцію зі збору російських книг для їх перероблення на туалетний папір. Мешканців регіону закликають позбавлятися літератури російською мовою та передавати її на макулатуру.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частина розподілених видатків не проведена вчасно.
Ціна арабіки в зернах піднялась на 3,1%, досягнувши найвищого рівня з 1977 року. Цього року вартість зросла майже на 70% через проблеми з глобальними поставками.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) видатки уряду склали 2,98 трлн грн. З них майже 65% витрачено на безпеку та оборону.