В Україні дрони змінили ситуацію на поле бою, як і танки під час Першої світової – WP
Джерело: The Washington Post
У війні в Україні безпілотники стають таким же ключовим фактором, як танки під час Першої світової війни, змінюючи тактику, стратегію та результати бою.
Різноманітність безпілотників над лінією фронту перешкоджає руху військ, ускладнюючи ворогові пересування та дії. Зокрема штурмові групи потерпають від дії безпілотників, які роблять сіру зону на полі бою справжньою “зоною смерті”.
Висока мобільність і відносно низька вартість дронів змінили динаміку війни, дозволяючи українським військам відстоювати позиції та завдаючи значних втрат ворожим силам. Однак російські сили також активно використовують дрони, що призводить до ескалації.
Експерти вважають, що ситуація нагадує блискавичну війну, де безпілотні апарати грають ключову роль у стратегічних діях та вирішенні важливих завдань. Проте така ситуація також призводить до значних ризиків для бійців, оскільки вони стають легкою мішенню для дронів.
За словами військових, на полі бою перебуває велика кількість дронів, і важко встановити, з якої сторони вони запущені. Така ситуація створює значні виклики для командування та планування операцій.
Попри це, безпілотники також стали важливим джерелом інформації та допомагають українським військам в умовах дефіциту боєприпасів. Проте важливо підкреслити, що безпека та захист бійців залишаються пріоритетними завданнями в умовах нових викликів, які виникають з поширеним використанням дронів у військових діях.
- За словами аналітиків Інституту вивчення війни, атака іранських дронів і ракет на Ізраїль свідчить, що Іран навчається у Росії та хуситів проведенню все більш небезпечних та ефективних операцій, ціллю яких є як Ізраїль, так і США.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.