В Україні готують аеродромну інфраструктуру для винищувачів F-16 — Міноборони
Джерело: перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк у Telegram
Україна активно готує свою аеродромну інфраструктуру для прийому винищувачів F-16. За словами першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, одночасно тривають навчання льотчиків та інженерів, а також ведуться роботи з інтеграції цих багатоцільових літаків у систему Сил оборони України.
“Працюємо над упровадженням до кінця 2024 року “Швидкого треку”. В його межах проведено оцінку аеродромів для багатоцільових винищувачів. Також наші льотчики та інженери проходять навчання на F-16 з серпня 2023 року за широким набором програм”, – повідомив він.
В Україні паралельно ведуться складні роботи щодо підготовки інфраструктури, її захисту, включаючи заходи з протиповітряної оборони та інші аспекти. Підготовка на внутрішній території відбувається в умовах постійного використання аеродромної інфраструктури, залучення інженерного та льотного персоналу для виконання різноманітних завдань.
- У Міністерстві оборони Данії повідомили, що передача Україні 19 винищувачів F-16 американського виробництва відбудеться у другому кварталі 2024 року, після завершення навчання українських пілотів.
- Міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам в середу, 3 січня, заявив, що Норвегія відправить два винищувачі F-16 до Данії, щоб сприяти навчанню українських пілотів.
- Група українських льотчиків успішно завершила базовий курс навчання у Великій Британії та перейшла до відпрацювання навичок на винищувачах F-16 в Данії.
- Російські пропагандисти поширюють неправдиві твердження про те, що їхні військові нібито знищують F-16 в Україні, хоча українські військові цих літаків ще не отримували.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив задоволення стосовно просування у процесі передачі Україні західних винищувачів F-16.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.