В Україні не передбачається відключення електроенергії на 30 травня – «Укренерго»

Джерело: пресслужба Укренерго

В “Укренерго” повідомили про відсутність передбачуваних графіків відключень енергопостачання на 30 травня.

Увага! 30 травня відключення не прогнозуються. При зміні ситуації в енергосистемі про застосування заходів обмеження споживання буде повідомлено додатково, – зазначили у компанії.

Додамо, фахівці “Укренерго” вирішили відповісти на найчастіші запитання стосовно повернення до вимушених відключень електроенергії. Зокрема повідомили про причини відключень через зміни у погодних умовах.

Зазначається, що до початку російських прицільних атак по енергосистемі українські електростанції мали удвічі більше потужностей виробляти електроенергію. Якщо десь зростало споживання – диспетчер давав команду включити в роботу додатковий енергоблок на теплоелектростанції.

Однак, з 22 березня по 8 травня РФ розбила майже всі великі ТЕС масованими ракетно-дроновими атаками. Балансувати енергосистему тепловими блоками, які можна було швидко включити в роботу у разі зростання споживання, більше нема можливості.

Певний час швидко покривати споживання допомагали гідроелектростанції, які також суттєво пошкодили російські ракети. Але ті, що залишились, працювали на межі можливостей завдяки паводку. Зараз водопілля йде на спад і скоро закінчиться. Окрім цього, зараз почалась ремонтна кампанія на атомних електростанціях, щоб підготувати їх до зими. Своєю чергою, імпорту електроенергії теж недостатньо.

Через це вперше в історії української енергосистеми диспетчери мають настільки сильно покладатись на роботу сонячних електростанцій. У 2022 році СЕС займали близько 5% від загального обсягу генерації в Україні. Зараз цей відсоток значно вищий. Проте не внаслідок різкого збільшення площі сонячних панелей, а через те, що інші види генерації зазнали втрат після російських атак.

Крім цього, важливим погодним фактором є дощ. Тому, дощові хмари зводять генерацію сонячної панелі нанівець.

Щобільше, сильна спека також негативно впливає на роботу сонячних панелей, і за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим, ніж зараз. А споживання буде вищим, адже населення користуватиметься кондиціонерами та вентиляторами. Через що у спекотні місяці графіки відключень можуть бути жорсткішими.

В “Укренерго” вкотре закликали споживати електроенергію ощадливо, оскільки це допоможе знизити дефіцит та скоротити тривалість періодів без світла.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.