В Україні обмеження електропостачання як нині може тривати до вересня

Джерело: брифінг

Радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив думку, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.

“Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів”, – сказав Бойко.

Він пояснив, що у цей період атомні електростанції будуть виходити з активної фази ремонтів, а в енергосистемі буде більше сонячної генерації. Навантаження на енергосистему також зменшиться через теплу, але не дуже спекотну погоду.

“Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода”, – зауважив Бойко.

Він пояснив, що зі зниженням температури населення почало активно використовувати обігрівальні прилади. Це призвело до дефіциту в енергосистемі, навіть з урахуванням активного імпорту електроенергії.

“З метою втримання енергосистеми у збалансованому стані й недопущення аварій диспетчери були вимушені вдаватися до екстраординарних заходів і застосовувати вимкнення споживачів”, – заявив Юрій Бойко.

Очікується, що 25 червня США оголосить про надсилання Україні додаткової партії критично важливих боєприпасів на суму у 150 мільйонів доларів, повідомили американські посадові особи.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 24 червня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація протягом дня залишалася на Покровському напрямку.

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

24 червня Франція, Німеччина та Польща оголосили про спільні плани щодо закупівлі високоточної зброї великої дальності, з метою заповнити прогалину в європейських арсеналах.

Верховний представник ЄС Жозеп Боррель повідомив 24 червня, що європейська сторона є “дуже близькою” до завершення роботи над текстом безпекової угоди з Україною, тож цей документ може бути підписаний цього місяця, ймовірно, під час Європейської ради, що відбудеться у Брюсселі 27-28 червня.