В Україні обмеження електропостачання як нині може тривати до вересня

Джерело: брифінг

Радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив думку, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.

“Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів”, – сказав Бойко.

Він пояснив, що у цей період атомні електростанції будуть виходити з активної фази ремонтів, а в енергосистемі буде більше сонячної генерації. Навантаження на енергосистему також зменшиться через теплу, але не дуже спекотну погоду.

“Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода”, – зауважив Бойко.

Він пояснив, що зі зниженням температури населення почало активно використовувати обігрівальні прилади. Це призвело до дефіциту в енергосистемі, навіть з урахуванням активного імпорту електроенергії.

“З метою втримання енергосистеми у збалансованому стані й недопущення аварій диспетчери були вимушені вдаватися до екстраординарних заходів і застосовувати вимкнення споживачів”, – заявив Юрій Бойко.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.