В Україні почали діяти фінансові програми для підвищення енергонезалежності споживачів

Джерело: Міненерго

Через кризову ситуацію в українській енергосистемі уряд розробив пакет рішень та фінансових програм, які, зокрема, допоможуть українським споживачам енергонезалежними. Зокрема мовиться про 0% кредитування громадян на придбання власного енергообладнання.

Відтепер українцям доступна програма кредитування під 0% для фізичних осіб для купівлі генеруючих установок, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел.

Ті, хто бажає придбати сонячні панелі чи вітрові установки зможуть отримати кредит з гарантованою компенсацією від держави відсоткової ставки упродовж терміну кредитування.

Максимальна сума такого кредиту – до 480 000 гривень. Термін кредитування — 10 років. Оформити кредит можна у таких українських банках як:

  • ПриватБанк
  • Ощадбанк
  • Укргазбанк
  • Сенс Банк
  • Глобус

У Міненерго наголосили, що згодом кількість фінустанов, де можна буде оформити відповідний кредит, зросте.

Крім того, за програмою “Доступні кредити 5-7-9” ОСББ та ЖБК можуть отримати кредит у розмірі до 5 000 000 гривень терміном до 5 років під 7% річних.

За ці кошти можна придбати та встановити сонячні панелі, інвертори, системи зберігання електроенергії та інше допоміжне обладнання.

Щоб скористатись програмою, треба подати заявку до одного із 46 банків, які співпрацюють з державою за програмою “Доступні кредити 5-7-9”. Вже зараз такі кредити надають:

  • Ощадбанк,
  • Восток
  • ПриватБанк
  • Сенс Банк
  • Укргазбанк
  • Глобус
  • Скай Банк

У відомстві відзначили, що ця кредитна програма може застосовуватись у комплексі із програмою “ГрінДІМ””, запровадженою у травні, за якою держава компенсує до 70% вартості обладнання сонячних електростанцій та/або теплових помп, придбаних ОСББ та ЖБК. Максимальна сума компенсації: до 1 000 000 грн на встановлення СЕС, до 2 000 000 грн на встановлення теплових помп, до 3 000 000 грн — якщо одночасно встановлюється СЕС і теплова помпа. Для участі у програмі “ГрінДІМ” необхідно звернутись до Фонду енергоефективності.

Є пропозиції і для підприємців. Зокрема за допомогою програми “Доступні кредити 5-7-9” вони можуть придбати і встановити газотурбінні, газопоршневі чи біогазові генерувальні установки. Максимальна сума кредиту становить до 150 000 000 гривень, а термін кредитування – до 10 років.

Для підприємств, що планують розбудовувати власну генерацію на суму понад 150 000 000 грн, доступні пропозиції від 19 найбільших банків України, які надають пільгове кредитування на реалізацію проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури.

Сума кредиту може становити до 25 000 000 євро. Термін — до 5 – 7 років, базова відсоткова ставка для кредитів у національній валюті: на перший рік — 13,5% річних або UIRD3M+0,5 % починаючи з другого року — плаваюча, але не більше UIRD12M + 3%.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.

У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.

Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.

Триває 1234-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.