В Україні понад 30 медзакладів вже обладнано сонячними станціями
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Від початку повномасштабної війни 32 українські медзаклади обладнано сонячними панелями з інвенторами та акумуляторами, які можуть накопичувати енергію та забезпечувати електроживленням під час аварійних відключень електроенергії або блекаутів.
Найбільше медзакладів, оснащених сонячними панелями, – вісім – розташовано у Київській області.
Корі цього, за словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, станом на сьогодні всі медустанови забезпечено генераторами, критичну потребу повністю закрито.
Відтак, встановлення сонячного енергетичного обладнання дає змогу не лише використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а й накопичувати її.
Окрім того, встановлення сонячних панелей дозволяє значно економити видатки на електроенергію та спрямувати ці кошти на інші потреби медзакладів.
“Забезпечення стабільної роботи медичних закладів під час надзвичайних ситуацій – один з пріоритетів Міністерства охорони здоров’я. Тому наразі лікарні, поліклініки та амбулаторії в різних куточках країни активно оснащуються сонячними панелями та забезпечуються генераторами”, – зазначили у МОЗ.
- У межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку “Зміцнення системи охорони здоровʼя та збереження життя” (HEAL UKRAINE) буде відібрано 200 закладів первинної медичної допомоги, які оснастять сонячними панелями.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 20 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги для новонароджених.
- За понад 17 місяців повномасштабної війни російські загарбники зруйнували понад 186 обʼєктів медзакладів та ще 1 409 обʼєктів – пошкодили.
5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.