В Україні працюють над випуском словника «небажаної лексики» для ЗМІ

Джерело: Ольга Герасим’юк в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”

Глава Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк повідомила, що в Україні напрацюють словник “небажаної” лексики та критерії до інформації, яка є неприпустимою для поширення в медіа.

Зауважується, що словник міститиме рекомендації стосовно толерантного висвітлення чутливих тем про низку спільнот: етнічних, національних, ЛГБТІК, осіб з інвалідністю, ветеранських тощо.

Герасим’юк зауважила, що необхідно формувати медіапростір, вільний від дискримінації, “фіксацій образливих та некоректних стереотипів і мови ворожнечі стосовно будь-яких громадян країни за багатьма ознаками”.

Медіарегулятор, аби зрозуміти, як облаштувати таку політику в інформаційному просторі, вже провів декілька зустрічей із ромською, єврейською, кримськотатарською спільнотами, представниками мусульманських організацій, Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, та нині налагоджує співпрацю з офісом омбудсмена через меморандум про спільні дії.

Результатом цих зустрічей мають бути напрацьований словник “небажаної” лексики та критерії до інформації, яка є недопустимою, а також спільна просвітницька робота для медіа, – пояснила голова Нацради.

Цими критеріями регулятор користуватиметься під час ухвалення своїх рішень, до того часу, поки органи співрегулювання не напрацюють потрібні кодекси.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що питання членства України в НАТО як найдієвіша гарантія безпеки для України не може бути знято з порядку денного під час майбутніх мирних перемовин.

У парк для тварин в графстві Кент, Південно-Східна Англія, доставили чотирьох левів з України – Рорі, Ванду, Ліру та Амані.

Жителька Харкова Ольга Толстая три роки займається виготовленням традиційних українських прикрас, гроші з продажу яких витрачає на годування та лікування котів у постраждалому від російських обстрілів житловому районі Північна Салтівка.

Під час контролю на пункті пропуску “Крощенко” у Польщі прикордонники виявили, що українець перевозив у багажнику свого авто живого крокодила.

Співзасновник Netflix Рід Гастінгс, який зараз є виконавчим директором стримінгу, пожертвував 2 мільйони доларів благодійній організації “White Stork”, яка надає допомогу Україні.