В Україні працюють над випуском словника «небажаної лексики» для ЗМІ

Джерело: Ольга Герасим’юк в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”

Глава Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк повідомила, що в Україні напрацюють словник “небажаної” лексики та критерії до інформації, яка є неприпустимою для поширення в медіа.

Зауважується, що словник міститиме рекомендації стосовно толерантного висвітлення чутливих тем про низку спільнот: етнічних, національних, ЛГБТІК, осіб з інвалідністю, ветеранських тощо.

Герасим’юк зауважила, що необхідно формувати медіапростір, вільний від дискримінації, “фіксацій образливих та некоректних стереотипів і мови ворожнечі стосовно будь-яких громадян країни за багатьма ознаками”.

Медіарегулятор, аби зрозуміти, як облаштувати таку політику в інформаційному просторі, вже провів декілька зустрічей із ромською, єврейською, кримськотатарською спільнотами, представниками мусульманських організацій, Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, та нині налагоджує співпрацю з офісом омбудсмена через меморандум про спільні дії.

Результатом цих зустрічей мають бути напрацьований словник “небажаної” лексики та критерії до інформації, яка є недопустимою, а також спільна просвітницька робота для медіа, – пояснила голова Нацради.

Цими критеріями регулятор користуватиметься під час ухвалення своїх рішень, до того часу, поки органи співрегулювання не напрацюють потрібні кодекси.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями. 

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.