В Україні працюють над випуском словника «небажаної лексики» для ЗМІ
Джерело: Ольга Герасим’юк в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”
Глава Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк повідомила, що в Україні напрацюють словник “небажаної” лексики та критерії до інформації, яка є неприпустимою для поширення в медіа.
Зауважується, що словник міститиме рекомендації стосовно толерантного висвітлення чутливих тем про низку спільнот: етнічних, національних, ЛГБТІК, осіб з інвалідністю, ветеранських тощо.
Герасим’юк зауважила, що необхідно формувати медіапростір, вільний від дискримінації, “фіксацій образливих та некоректних стереотипів і мови ворожнечі стосовно будь-яких громадян країни за багатьма ознаками”.
Медіарегулятор, аби зрозуміти, як облаштувати таку політику в інформаційному просторі, вже провів декілька зустрічей із ромською, єврейською, кримськотатарською спільнотами, представниками мусульманських організацій, Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, та нині налагоджує співпрацю з офісом омбудсмена через меморандум про спільні дії.
Результатом цих зустрічей мають бути напрацьований словник “небажаної” лексики та критерії до інформації, яка є недопустимою, а також спільна просвітницька робота для медіа, – пояснила голова Нацради.
Цими критеріями регулятор користуватиметься під час ухвалення своїх рішень, до того часу, поки органи співрегулювання не напрацюють потрібні кодекси.
- Букви – це українське онлайн-медіа, яке висвітлює події в Україні та світі. Букви мають потужну спільноту, яка охоплює понад 14 мільйонів відвідувачів, і яка під час війни Росії проти України активно долучилася до боротьби на інформаційному фронті.
- 27 липня у Конгресі США відбувся показ фільму-розслідування журналістів “Слідства.Інфо” під назвою “Втеча від росіян”, у якому зображується доля викрадених окупантами українських дівчат.
- 24 липня відеожурналіст AFP отримав поранення внаслідок атаки російського безпілотника під час репортажів про українську артилерійську позицію поблизу Бахмута.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що питання членства України в НАТО як найдієвіша гарантія безпеки для України не може бути знято з порядку денного під час майбутніх мирних перемовин.
У парк для тварин в графстві Кент, Південно-Східна Англія, доставили чотирьох левів з України – Рорі, Ванду, Ліру та Амані.
Жителька Харкова Ольга Толстая три роки займається виготовленням традиційних українських прикрас, гроші з продажу яких витрачає на годування та лікування котів у постраждалому від російських обстрілів житловому районі Північна Салтівка.
Під час контролю на пункті пропуску “Крощенко” у Польщі прикордонники виявили, що українець перевозив у багажнику свого авто живого крокодила.
Співзасновник Netflix Рід Гастінгс, який зараз є виконавчим директором стримінгу, пожертвував 2 мільйони доларів благодійній організації “White Stork”, яка надає допомогу Україні.