В Україні презентували проєкт «Укрліт»: відтепер 250 творів української літератури доступні в аудіоформаті
Джерело: Мінцифри та МОН України
MEGOGO, Міністерство освіти і науки та Мінцифри презентували проєкт “Укрліт”, у межах якого 250 творів української літератури доступні в аудіоформаті.
Відтак для школярів стали доступні твори Ліни Костенко, Івана Нечуя-Левицького, Михайла Коцюбинського, Миколи Хвильового, Валерʼяна Підмогильного та інших.
Загальна тривалість усіх творів – понад 108 годин. Перелік творів сформовано згідно з чинною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (рівень стандарту).
Деякі великі твори, як-от “Енеїда” Івана Котляревського, “Майстер корабля” Юрія Яновського, “Зачарована Десна” Олександра Довженка та інші, команда опрацювала та пропонує у форматі “самарі” – короткого переказу твору. Пізніше планується додати повні версії та уривки творів, а також додавати нові твори, які з’являтимуться у програмі.
Згідно з останніми внутрішніми дослідженнями користувачів медіасервісу MEGOGO, 71% відповів, що їм цікава онлайн-освіта, а 73% батьків готові залучати дітей до онлайн-навчання.
Зокрема, за даними дослідження ABF Creative, 48% дітей відзначають, що прослуховування улюбленого аудіоконтенту робить їх щасливішими, а 63% батьків помітили покращення оцінок своїх дітей завдяки аудіоконтенту.
Послухати твори можна безоплатно в мобільному застосунку MEGOGO в розділі “Аудіо”.
Твори озвучили – Володимир Дантес, Олександр Педан, Roxolana, alyona alyona, Антоніо Лукіч, Григорій Бакланов, Анна Кошмал, Тімур Мірошниченко, Ната Жижченко (лідерка гурту ONUKA). Серед професійних акторів озвучування до проєкту долучилися Павло Буковський, Олександра Кравченко, Артем Каюн, Тетяна Каюн, Володимир Гурін, Людмила Чіркова, Роман Куліш, Вероніка Хникіна.
“Проєкт “Укрліт” – це можливість для учнів вибирати, в якому форматі їм зручніше навчатися. Кожен зможе прослухати аудіокниги у вільний час, під час пробіжки чи навіть за кілька днів до іспиту. До того ж, це додаткова змога для українців оновити знання з уже забутої програми чи прослухати книги, які пропустили під час навчання в школі”, – пояснили у Мінцифрі.
- У Києві презентували книгу Олександра Скрипника “Спецоперація “Некро”. Розсекречені історії з архіву розвідки” про досі невідомі епізоди спецоперацій радянських спецслужб проти визначних українських діячів.
- Видавництво RAINSHOUSE опублікувало книгу “Nотатки Крука” – збірник текстів, написаних головним ідеологом “Азова” Миколою Кравченком з позивним “Крук” в період з 2019 по 2022 роки.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.