В Україні розробляють законопроєкт щодо створення військової поліції — Міноборони
Джерело: Міністерство оборони України
В Україні розробляють проєкт закону щодо створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція. До роботи залучені народні депутати спільно зі співробітниками Головного управління військової юстиції Міністерства оборони України.
Над законопроєктом працює робоча група у Комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.
Планується, що до системи Міноборони України входитиме військова поліція, яка має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями. Планується, що вона буде підтримувати військову дисципліну серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони, ДССТ.
До військової поліції перейдуть окремі повноваження, які стосуються оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування воєнних злочинів у зонах бойових дій.
Основні завдання військової поліції
- правоохоронна діяльність із попередження, виявлення, припинення воєнних злочинів, згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України та військових статутів;
- оперативно-розшукова діяльність;
- спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;
- забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
- захист прав військовослужбовців;
- захист державного майна;
- виконання покарань.
Автори законопроєкту мають намір досягнути сумісності військової поліції зі структурами держав-членів НАТО. На сьогодні документ перебуває на етапі погодження.
- У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9566, який вносить зміни до Закону про мобілізацію. Ініціатором проєкту є нардеп від партії “Слуга народу” Георгій Мазурашу.
- Голова комітету Верхової Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв запропонував дозволити друкувати в Україні російських авторів, які публічно засудили російську агресію. Для цього пропонують внести зміни до законодавства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.