В Україні споживання електроенергії тримається на високому рівні – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Станом на 15 грудня споживання електроенергії все ще залишається на високому рівні.
Вчора, 14 грудня, попри стабільну температуру, споживання електроенергії збільшилось. Добовий максимум був ранковим та на 2,4% вищим за відповідний показник 13 грудня.
Зростання споживання створює додаткове навантаження на енергосистему. Тому в “Укренерго” закликали продовжувати споживати електроенергію ощадливо.
На сході вночі знову обстріляно – разом з містом-супутником – одну з теплоелектростанцій, є пошкодження обладнання.
Після ремонту протягом доби повернулись в роботу два блоки на ТЕС, а також дві ТЕЦ в південному та західному регіонах. Натомість три інших енергоблоки на ТЕС в різних регіонах вийшли в аварійний ремонт.
Сонячні електростанції майже не виробляють електроенергію через хмарну погоду.
Водночас ліміти споживання не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.
Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.
В східному регіоні через сильну ожеледицю вчора вимкнулась високовольтна повітряна лінія. Знеструмлень споживачів не було, тривають відновлювальні роботи.
Загалом через негоду знеструмлено 355 населених пунктів у Дніпропетровській, Донецькій, Полтавській, Харківській, Сумській, Черкаській та Чернігівській областях. У Донецькій області 119 населених пунктів без енергопостачання понад добу.
Через технічні пошкодження є знеструмлені споживачі у Київській області.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 445 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській, областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Експорт сьогодні відсутній. Імпорт електроенергії здійснюється в денні години зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 5 808 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 790 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
- НЕК “Укренерго” стала повноправним членом Асоціації Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. Це означає, що Україна стала невід’ємною частиною “енергетичного Євросоюзу”.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна увійшла в стійкий зимовий температурний режим, і це означає, що навантаження на нашу енергетичну систему зросло.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.