В Україні споживання електроенергії залишається на високому рівні – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”
Станом на 13 грудня споживання електроенергії дещо знижується, однак все ще залишається на високому рівні.
Сьогодні споживання зранку було на 0,7% нижчим, ніж вчора, 12 грудня, в той самий час. Вчора, 12 грудня, добовий максимум був ранковим й на 2% нижчим, ніж 11 грудня.
Загалом же споживання залишається на високому рівні, що створює додаткове навантаження на енергосистему. Тому в “Укренерго” закликали продовжувати споживати електроенергію ощадливо.
Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.
Вранці дією захисту відключено високовольтну повітряну лінію в східному регіоні. Знеструмлень споживачів не було, причина відключення з’ясовується.
Водночас через негоду знеструмлено 247 населених пунктів у Дніпропетровській, Донецькій, Київській та Харківській областях.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 445 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Київській, Одеській, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
На теплових електростанціях один блок включився після ремонту, один пішов в ремонт. Ще на одному блоці продовжено термін відновлювальних робіт. Також в аварійний ремонт вийшов один блок на теплоелектроцентралі.
Сонячні електростанції майже не виробляють електроенергію через хмарну погоду.
Водночас ліміти споживання не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.
Експорт сьогодні відсутній. Імпорт електроенергії здійснюється в денні години зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг – 4026 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 726 МВт.
З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1 700 МВт.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна увійшла в стійкий зимовий температурний режим, і це означає, що навантаження на нашу енергетичну систему зросло.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що через щоденні атаки енергетичних об’єктів у прифронтових областях в енергосистемі спостерігається незначний дефіцит – до 1%.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.