В Україні стартувала реєстрація на іспити до аспірантури та магістратури
Джерело: сайт Українського центру оцінювання якості освіти
В Україні з 7 травня стартувала реєстрація на основний період іспитів для вступу до магістратури та аспірантури, яка триватиме до 29 травня. Абітурієнти, які пропустять цей період, матимуть змогу зареєструватися в додатковий період з 17 до 21 червня, що дозволить їм узяти участь у додатковій сесії іспитів.
Відповідно до інформації від організаторів, реєстрація можлива у двох форматах: очний та дистанційний. Дистанційна реєстрація виконується через співпрацю державного підприємства “Інфоресурс” та Українського центру оцінювання якості освіти, які забезпечують відповідну інфраструктуру і підтримку.
Абітурієнти можуть отримати необхідні консультації та підтримку через електронну пошту або за телефоном, які надаються на сторінках приймальних комісій вищих навчальних закладів. Така підтримка сприяє зручності та доступності процесу реєстрації для кандидатів.
Для того, щоб зареєструватися дистанційно, потрібно подати комплект документів у цифровому форматі. Ці документи включають заповнену заяву-анкету з кваліфікованим електронним підписом, копію документа, що посвідчує особу, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків або відповідне обґрунтування відсутності такої інформації, документ про здобутий ступінь освіти або довідку про навчання, фотокартку та медичний висновок, якщо потрібно.
Також абітурієнти мають вказати у заяві населений пункт, де бажають скласти іспит, а також вибрати іноземну мову для іспитів. Важливо, що Український центр оцінювання якості освіти звертає увагу на обмежену кількість місць для складання іспитів за кордоном, що може обмежити можливості вибору певного населеного пункту або країни для деяких кандидатів, якщо доступні місця будуть швидко заповнені.
- Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.