В Україні укриття в школах та медзакладах можна будувати без окремого відведення землі – Мінінфраструктури
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
“В умовах тривалої повномасштабної агресії Російської Федерації проти України нагальним є збільшення фонду захисних споруд цивільного захисту, зокрема шляхом їх будівництва для обʼєктів, на яких одночасно перебуває значна кількість людей (зокрема закладів освіти та охорони здоров’я)”, – зазначили у відомстві.
Відтак додали, що законодавством не передбачено окремого цільового призначення земельних ділянок або функціональних зон у містобудівній документації для будівництва захисних споруд.
Одночасно пунктом 6.11 ДБН В.2.2-5:2023 “Захисні споруди цивільного захисту” визначено, що необхідна кількість та місткість кожної захисної споруди та СПП визначається завданням на проєктування, виходячи з розрахункової кількості осіб, що підлягають укриттю, в тому числі відповідно до кількості осіб, що постійно та/або періодично перебувають на об’єкті – залежно від функціонального призначення об’єкта, для якого проєктується захисна споруда або СПП.
З огляду на зазначене, окремо розташовані захисні споруди або СПП для обʼєктів закладів освіти чи охорони здоровʼя (або інших громадських будівель) в умовах існуючої забудови можуть проєктуватись на ділянках, передбачених для таких об’єктів.
При цьому додаткове (окреме) формування ділянок для будівництва таких захисних споруд законодавством не вимагається.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило посібник для спорудження укриттів у дитячих садках і школах.
- На проєктування будівництва та капітальні ремонти укриттів столиці додатково виділять майже 133 мільйони гривень.
- Поліція Київщини повідомила, що зловмисники привласнили майже півмільйона гривень, які передбачались для ремонту укриття дитячого садка.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.