В Україні в 2023-му році народилося найменше дітей за останні 300 років

Джерело: сайт відомства

Міністерство соціальної політики оприлюднило проєкт Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року.

Офіційно Україна не публікує чисельності населення з 1 лютого 2022 року, коли, за даними Держстату, воно становило 41,1 млн. Водночас ця цифра не включала населення АР Крим і Севастополя, але включала все населення Донецької та Луганської областей, зокрема й тимчасово окупованих їх частин, передає видання texty.org.

Орієнтовно, кількість населення на підконтрольній Україні території на той момент оцінювалася у 38,5 млн. При цьому для розрахунку коефіцієнтів народжуваності та смертності 2021 року Держстат, як зазначається, використовував чисельність населення навіть меншу ніж 38 млн, не вказуючи її безпосередньо.

Проєкт Стратегії містить оцінку кількості населення на території, підконтрольній на 2023 рік, – 31,5 млн. Ця чисельність і далі падає внаслідок природного скорочення, війни та міграції і вже 2024 року може зменшитися до 31 млн.

Додатково мільйони громадян перебувають за кордоном. У проєкті Стратегії є посилання на дані ООН, яка оцінює кількість мігрантів, що виїхали з України через війну, у 6,3 млн.

Утім, зауважується, що ця цифра, ймовірно, більша за реальну кількість українців за кордоном із низки причин:

  • урахування осіб, які виїхали з України, з громадянством, відмінним від України та країн ЄС;
  • подвійний облік громадян як вимушених переселенців у різних країнах;
  • повернення громадян України, які й далі перебувають на обліку за кордоном.

Центр економічної стратегії на основі аналізу даних прикордонних служб України та інших країн оцінює реальну кількість українців, які перебувають за кордоном, у 4,9 млн станом на січень 2024 року.

Фото: texty.org

Більше того, вказано, що Україна залишається однією з країн із найнижчою народжуваністю у світі.

З огляду на історичні оцінки населення України, а також оцінки чисельності новонароджених на 1000 мешканців (50–51 у XVIII–XIX століттях проти 6 у 2023 році) можна припустити, що так мало дітей на території України не народжувалося щонайменше три століття.

Навіть у 1719 році, коли населення в сучасних кордонах оцінювалося лише в 5,7 млн, кількість народжень оцінювалася у близько 280 тис.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.