В Україні відкрили Офіс «Горизонт Європа»

Джерело: Мінцифри та Міносвіти

В Україні відкрили Офіс “Горизонт Європа”, який сприятиме реалізації нових наукових й інноваційних проєктів та інтеграції України до ЄС і європейського дослідницького простору.

Проєкт фінансує Європейська комісія. Це сприятиме більшій участі українських інноваторів у європейському дослідницькому просторі. А також інтеграції між науковими комʼюніті ЄС та України.

Офіс “Горизонт Європа” відкрили в межах Рамкової програми “Горизонт Європа”. Це найбільша програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій, з бюджетом 95,5 млрд євро на період 2021–2027 рр.

Її головна мета – підтримувати наукові дослідження, сприяти розвитку інноваційних технологій та подоланню глобальних викликів, а також підвищити конкурентоспроможність Європи та розширити наукове співробітництво. Одна з новацій програми – можливість для вчених співпрацювати в межах місій та багатосторонніх партнерств. Це дає змогу підвищити ефективність досліджень.

У червні 2022 року до програми приєдналася Україна та набула статусу асоційованої країни. Завдяки цьому українські дослідники та інноватори змогли брати участь у конкурсах і програмах нарівні з партнерами з країн-членів ЄС та здобули право на отримання фінансування.

Серед ключових показників програми в Україні:

  • понад 26 млн грн отриманого фінансування у 2021–2023 рр.;
  • 97 укладених угод за проєктами;
  • 130 учасників від України;
  • 18,5% успішних грантових заявок.

Відтепер українські науковці матимуть ще більше можливостей. Офіс Horizon Europe дасть змогу українським дослідникам та інноваторам ефективніше співпрацювати на європейському рівні та швидше інтегруватися в науково-дослідницьку діяльність та ініціативи ЄС.

Завдяки відкриттю Офісу Національний фонд досліджень стане точкою видачі грантів. Це важливо для створення сталої екосистеми інновацій. Офіс напрацьовуватиме пропозиції для вдосконалення державної політики у сфері науки, досліджень та інновацій. А також допомагатиме адаптувати й гармонізувати українське законодавство в цій галузі до норм ЄС.

Надалі Офіс “Горизонт Європа” в Україні займатиметься:

  • інформаційною підтримкою українських наукових організацій щодо можливостей співробітництва у сфері науки та інновацій, допомогою в пошуку партнерів для проєктів у ЄС та в усьому світі;
  • підвищенням обізнаності про історії успіху та роботою з конкретними проблемами реалізації проєктів в Україні;
  • консультуванням щодо політики, пов’язаної з інтеграцією України в європейський дослідницький простір.

“Горизонт Європа” – це не просто програма фінансування. Це можливість здійснити наукові прориви, об’єднати талановитих науковців та бізнес для вирішення глобальних викликів. А війна – час, коли інновації та технології можуть буквально міняти хід подій на полі бою. Тож відкриття Офісу – подія, яка відкриває нові перспективи для нашої країни. І, звісно, це також ще один крок на шляху нашої інтеграції з ЄС”, – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.