В Україні відкрили вже третій табір для військовополонених росіян
Джерело: державний проєкт “Хочу жить”/Telegram
В Україні запрацював вже третій табір для військовополонених росіян “Центр-3”. Туди вже відправили перших росіян.
Через велику кількість росіян, які здалися в полон, і фактичне блокування обмінів російською стороною, Україна змушена відкривати нові місця утримання військовополонених.
Зазначається, що, ймовірно, це не останній такий табір для військовополонених росіян, що розпочав роботу цьогоріч.
Також у “Хочу жить” наголошують, що на відміну від держави-агресорки РФ Україна дотримується Женевської конвенції. Росіян, які потрапили в полон, утримують не в колоніях суворого режиму разом з ув’язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецдільницях при СІЗО.
Росіян не позбавляють зв’язку з рідними, до них пускають Міжнародний Червоний Хрест, вони мають змогу отримувати посилки та грошові перекази, працювати, займатися спортом і дозвіллям.
Натомість українські військовополонені в Росії позбавлені всього цього, хоча Росія і є підписантом Женевських конвенцій.
- В Україні ухвалили рішення про відкриття додаткового місця утримання російських військовополонених.
- Військові Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ взяли у полон заступника командира роти й старшого сержанта 752-го полку РФ.
- Обмін військовополоненими між Україною та РФ, який був запланований на 24 січня, повинен був стати найбільшим від початку повномасштабної війни.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.