В Україні вперше пересадили печінку від одного донора двом людям

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова у Facebook
В Україні вперше виконали спліт-трансплантацію печінки: донорський орган розділили на дві частини й пересадили дитині та дорослому.
Відтак, лікарям вдалося врятувати п’ять життів, троє з яких – діти. Донором втретє в історії України стала дитина. Батьки 15-річного хлопчика, який помер через ушкодження мозку, ухвалили дуже складне рішення.

Зображення: Перше медичне об’єднання Львова/Facebook
Зокрема, він подарував шанс на життя Луці із Житомирщини. Йому лише 1,3 року. У малюка біліарна атрезія. Печінка поступово відмовляє. Без операції у дитини лишалося хіба кілька місяців. Лука отримав меншу долю печінки. Більшу хірурги пересадили 20-річному чоловіку з Винників.
Серце отримав 11-річний Владик із Тернопільщини. Діагноз — дилатаційна кардіоміопатія — йому встановили в шість місяців. Недугу спровокувало важке запалення легень. Серце хлопчика могло зупинитися будь-якої миті: воно було втричі збільшене та заледве поміщалося в грудній клітці.
Запрацювали нові нирки і у 12-річного Гени з Харкова та 18-річного Івана з Черкащини. Тепер вони нарешті можуть забути про апарат гемодіалізу та жити повноцінним життям.
Минув рівно тиждень після трансплантацій. Нині усі пацієнти почувають себе добре.
Унікальні для України втручання виконали спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова у Першому медоб’єднанні Львова. Тим часом трансплантологи Першого медоб’єднання Львова пересадили дві нирки та серце.
- У Львові вперше провели операцію з пересадження кістки, яку надрукували на 3D-принтері. Пацієнтом став 8-річний Богдан з Прикарпаття.
- У Китаї за допомогою робота-хірурга провели успішну дистанційну операцію з мікронної хірургії ока. Лікарі використовували найшвидшу передачу даних стандарту 5G.
- Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже має двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.