В Україні вперше провели АВО-несумісну трансплантацію печінки чотиримісячному хлопчику

Джерело: НДСЛ “Охматдит”
В Україні спеціалісти “Охматдиту” вперше провели АВО-несумісну трансплантацію печінки чотиримісячному малюку.
Чотиримісячного Максима з Чорнобаївки доставили до “Охматдиту” у січні з жовтяницею, млявістю, збільшеним животом, світлим калом і темною сечею. Після ретельного обстеження лікарі встановили, що дитина потребує термінової пересадки печінки.
Завдяки злагодженій роботі медичної команди та сміливому рішенню здійснити АВО-несумісну трансплантацію, вдалося врятувати життя хлопчику.
Ситуацію ускладнювала відсутність сумісного донора — у Максима та його батьків були різні групи крові. Тим часом хвороба стрімко прогресувала, а функції печінки погіршувалися. Стан хлопчика став критичним, і його перевели до відділення анестезіології. Єдиним шансом на життя залишалася трансплантація.
У світі практикують пересадку органів навіть за умови, що групи крові донора і реципієнта не збігаються — це називається АВО-несумісною трансплантацією. У дорослій медицині такі операції рідкісні, а в педіатрії — надзвичайно складні. В Україні подібна операція ще жодного разу не проводилася — до цього моменту.
“АВО-несумісна трансплантація – це вихід із ситуацій, коли ми не маємо можливості виконати трансплантацію за стандартними умовами сумісності пари донор-реципієнт. Це актуально і для нашої країни, де вкрай низька (2-3 донора з діагностованою смертю мозку на 1 млн населення) донація органів після смерті. А можливість виконання цього типу трансплантації демонструє найвищі кваліфікаційні та експертні можливості нашого центру. Все заради дітей”, – пояснив Олег Годік, лікар-трансплантолог.
“Ми знали: або чекаємо і втрачаємо дитину, або наважуємось на новий для України крок. У медицині є моменти, коли неможливе треба зробити можливим — просто тому, що іншого виходу немає. Ми детально проговорили кожен крок і кожен ризик. Командою зібрали консиліум, вивчили міжнародні протоколи, отримали консультації від колег за кордоном — і розпочали підготовку до операції”, – розповіла лікарка-гепатолог Анастасія Морозова.
Тато Максима — військовослужбовець, який нині захищає Україну на фронті. Тож було прийнято рішення, що донором стане мама. У неї — ІІ група крові, тоді як у хлопчика — І. Щоб мінімізувати ризик відторгнення, Максиму заздалегідь провели курс заміни плазми крові і призначили спеціальну імуносупресивну терапію – препарати, які допомагають уникнути відторгнення органа.
Спеціалісти постійно контролювали титри анти-А і анти-В. Це показники, які свідчать, скільки в організмі дитини залишилось антитіл, що можуть відторгнути нову печінку. Вони мають бути на дуже низькому рівні. Тому навіть перед самою операцією ще раз набрали аналіз. І тільки після того, як отримали результат прямо під час підготовки, розпочали хірургічне втручання.
Операція тривала понад 20 годин. Команда спеціалістів “Охматдиту” успішно провела трансплантацію печінки.
Післяопераційний період Максим провів у відділенні анестезіології. Наразі трансплантований орган функціонує добре, хлопчика вже виписали додому. Щотижня він приїжджає до лікарні на обстеження
-
Семирічний хлопчик із Китаю, який перебував на термінальній стадії серцевої недостатності, став наймолодшим пацієнтом у світі, якому імплантували бівентрикулярний допоміжний пристрій на магнітній подушці — найменше та найлегше штучне серце, доступне на ринку.
Британський мільярдер та філантроп Річард Бренсон заявив, що цьогорічні святкування Дня перемоги на Червоній площі в Москві назавжди залишаться затьмареними, допоки російські війська продовжують атакувати Україну.
Американська громадська радіокомпанія “Голос Америки” (Voice of America, VOA) почне транслювати програми ультраконсервативного телеканалу One America News Network (OAN), відомого підтримкою політики Дональда Трампа. Про це повідомила старша радниця Агентства з глобальних медіа США (USAGM), до якого входить VOA, Кері Лейк.
Американська взуттєва промисловість закликала адміністрацію президента США Дональда Трампа переглянути митну політику та надати галузі тарифні пільги.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
Мікробіологи з Лондонського університету Брунеля виявили супербактерію, здатну “їсти” пластик — зокрема той, що використовується в швах, стентах та імплантатах усередині людського тіла.