В Україні впровадять нові програми психологічного відновлення для військових і їх сімей
Джерело: Міністерство оборони України
В Україні для військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях, та їхніх родин будуть впроваджені нові програми психологічного забезпечення та відновлення.
Програми включатимуть використання доказових методів для психологічної підтримки і відновлення.
З направленням на психологічне відновлення допомагатимуть спеціалісти групи контролю бойового стресу, коли військовий підрозділ перебуває на відновленні.
Керівниця Управління психологічного забезпечення Валентина Оболенцева зазначила, що комплекс послуг з психологічного відновлення буде доступним для всіх військовослужбовців, які його потребують після участі в бойових діях. Також ці послуги надаватимуться членам сімей захисників України.
До кінця року планується запуск пілотного проєкту за співпраці з місцевими органами влади, що дозволить відпрацювати програму на місцевому рівні перед її масштабним впровадженням.
- Перший медичний заклад Міністерства оборони отримав статус Центру реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців.
- Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом ЗСУ працюють над розробкою цифрового сервісу, який дозволить спростити процедуру переведення військовослужбовців між частинами. З метою врахування думки військових, у застосунку “Армія+” було запущено відповідне опитування.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.